ПРОМОТИВНА ЦЕНА ЗА УПЛАТИ ДО 30/09/2017: 55€

2 ДЕНА / 1 НОЌЕВАЊА – АВТОБУСКА ПРОГРАМА
ТЕРМИН НА ПАТУВАЊЕ: 14/10/2017 – 15/10/2017

ПРВ ДЕН 14.10.2017 СКОПЈЕ – ПАРАЛИА

Состанок на групата во 06:00 часот на паркингот на хотел ВИЛ ( спроти скопски саем). Поаѓање за Грција во 06:30 часот. Пристигнување во Солун во раните утрински часови. Слободно време за посета на трговскиот центар COSMOS. Тргнување за Паралија. Пристигнување во Паралија во вечерните часови.Сместување во хотел.Индивидуална прошетка или факултативна свечена вечера во таверна.Ноќевање.

ВТОР ДЕН 15.10.2017 ПАРАЛИА – МЕТЕОРИ – СКОПЈЕ

Појадок. Посета на една од најатрактивните дестинација-Метеори. Метеорите се таканаречени „карпи во воздухот“ или „горе во небото“, едни од најголемите православни комплекси во Грција. Шесте манастири се изградени на природни столбови од песочен камен, а се наоѓаат во близина на планината Пинд во централна Грција. Денес од шесте манастири, пет се машки а еден е женски манастир, и дел од тие служат како туристичка атракција. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

ПРОМОТИВНА ЦЕНА ЗА УПЛАТИ ДО 30/09/2017: 55€
РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 60€

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Превоз со високотуристички автобус на дадените дестинации.
 • Сместување во хотел 3* – 1НП ( ноќевање со појадок ).
 • Посета на Солун и Космос.
 • Организиран посета на Метеори.
 • Професионален лиценциран придружник за време на патувањето.
 • Организација и реализација на патувањето.

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Факултативна посета на Грчка традицинална таверна.
 • Патничко осигурување.

НАПОМЕНИ:

 • Oрганизаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата.
 • За овој аранжман важат Општите Услови на Патување на СКТМ.
 • За реализација на овој аранжман потребен е минимум од 45 патници.

 

ВИ ПОСАКУВАМЕ ПРИЈАТЕН ПРЕСТОЈ!
РЕЗЕРВАЦИЈА НА 031/429-426; 071/376-426

ednodnevni-kapenja - joco turs

Ви благодариме.

Share This