3* хотел “Calypso” е лоциран на главниот влез во Ханиоти, односно на 50m од плоштадот, опкружен до многуте барови, ресторани, продавници и на околу 150m од плажа. Хотел “Calypso” е декориран со традиционална грчка архитектура што го прави најдобар и најкаракеристичен хотел во Ханиоти. Со својот уникатен стил и удобности, Хотел “Calypso” Ви нуди чувство на приватност и релаксација.

Хотелски соджини

Располага со 77 хотелски соби, од кои 60 Standard и 17 Superior или вкупно 170 легла. Собите се наоѓаат на високо приземје, први и втори кат, базен со две нивоа на длабочина, со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во кој се служи појадокот, рецепција со лоби бар, Wi-Fi интернет (на рецепција)… 

Хотелско сместување

Standard собите се состојат од 2 редовни легла, а додека Superior собите имаат 3 редовни легла. Секоја од собите е опремена со мини фрижидер, клима, купатило со фен, крпи за раце и тело, TV, гардеробер, телефон, тераса со масичка и столчиња со поглед кон шеталиште, базен или море… .
Хотелски услуги: Појадок, (шведска маса), во ресторанот на хотелот. Чистењето на собите е секојдневно, менување на постелнина и крпи на 3 дена.

Максимално сместување: 2 возрасни и 2 деца (1-во дете до 12 год. / 2-ро дете до 6 год.) или 3 возрасни лица

kalitea-hotel-kalipso-1

EARLY BOOKING
20% попуст за уплата до 31-ви декември 2016
15% попуст за уплата до 1-ви февруари 2017
10% попуст за уплата до 15-ти март 2017

kalitea-hotel-kalipso-2

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок, без превоз;
 • ВB – (ноќевање со појадок) | Појадок (шведска маса);
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Baby cot – БЕСПЛАТНО, на барање;
 • Трокреветните соби се на барање;
 • Клима – БЕСПЛАТНА;
 • Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН во лоби барот и покрај базенот;
 • Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Удово / Гевгелија;
 • Автобусот ги остава/зема патниците на околу 70м од хотелот.
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.
Можност за престој на денови и термини по сопствен избор!! (инфорации во агенција).

kalitea-hotel-kalipso-3

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • Дете до 6 години – БЕСПЛАТНО;
 • Дете од 6-12 години на дополнително легло – 75€ за цел престој, независно од терминот на сместување;
 • Трето возрасно лице на редовно легло во трокреветна соба – 105€ за цел престој, независно од терминот на сместување;
 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год.
Share This