– 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.12.2016
– 12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.03.2017
– 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.05.2017

ЛЕПТОКАРИЈА, сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп сеуште го навраќа сеќавањето на убавите времиња поминати покрај нејзините плажи. Лептокарија денеска е прекрасен град кој изобилува со прекрасни објекти за сместување, изградени според високите стандарди на туризмот. Видно изменетата инфраструктура само го надополнува севкупниот впечаток за нејзината туристичка понуда. Освен со убавата плажа овој град плени и со големата пешачка зона, големо шеталиште, голем убав парк со прекрасно зеленило, многу хотели, ресторани, кафичи и продавници како и со добропознатото гостопримство на неговите жители.

ВИЛА ЈАНИС се наоѓа во Лептокарија, во централниот дел на градот во Близина на градскиот парк и плоштад. Секоја соба располага со кујна, wc, телефвизор, балкон и клима со доплата од 4 Еур..

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање.

leto-leptokarija-vila-janis-post-image

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Период Бр.на ноќевања Цена по лице со превоз Трето лице Четврто лице Коментар
20.05 – 27.05.2017 7 ноќевања 39 Промо Превоз Превоз Промо цени
27.05 – 03.06.2017 7 ноќевања 49 Промо Превоз Превоз Промо цени
03.06 – 10.06.2017 7 ноќевања 69 Превоз Превоз  
10.06 – 17.06.2017 7 ноќевања 79 Превоз Превоз  
17.06 – 24.06.2017 7 ноќевања 99 Превоз Превоз  
24.06 – 01.07.2017 7 ноќевања 119 Превоз Превоз  
01.07 – 08.07.2017 7 ноќевања 129 Превоз Превоз  
08.07 – 15.07.2017 7 ноќевања 139 Превоз Превоз  
15.07 – 22.07.2017 7 ноќевања 149 Превоз Превоз  
22.07 – 29.07.2017 7 ноќевања 149 Превоз Превоз  
29.07 – 05.08.2017 7 ноќевања 149 Превоз Превоз  
05.08 – 12.08.2017 7 ноќевања 149 Превоз Превоз  
12.08 – 19.08.2017 7 ноќевања 149 Превоз Превоз  
19.08 – 26.08.2017 7 ноќевања 139 Превоз Превоз  
26.08 – 02.09.2017 7 ноќевања 99 Превоз Превоз  
02.09 – 09.09.2017 7 ноќевања 89 Превоз Превоз  
09.09 – 16.09.2017 7 ноќевања 69 Превоз Превоз  
16.09 – 23.09.2017 7 ноќевања 59 Промо Превоз Превоз Промо цени
23.09 – 30.09.2017 7 ноќевања 39 Промо Превоз Превоз Промо цени
Цените во табелата се дадени по лице 7 ноќевања со вклучен превоз минимум 2 лица во соба во евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61.8 Денари.
Трето и четврто лице на дополнителен кревет плаќаат само превоз.
За патување со сопствен превоз се одзема 10 Еур по лице максимум за 2 лица.

Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удово – 40€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) 35€ по лице
 • Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа:

 • Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола -30€
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 35€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -35€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€ по лице
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • LOYALTY CARD попуст 7 %,
 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ЈК ТRAVEL“.

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа (секоја Сабота)

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удово
 • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа:

 • 04:00 h Битола (Пред спортска Сала)
 • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:

 • 14:00 h локално време,(13:00 h мак.време) Лептокарија
Share This