На само 100m од плажа и 200m од центар е лоциран 3* хотел Ammon Garden

Хотелски соджини

27 хотелски студиа на приземје, први и втори кат, базен со 2 нивоа на длабочина од 1,10м и 2,20м со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на појалоци, ресторан во кој се служи појадокот, рецепција со лоби, Wi-Fi интернет, прекрасно уреден двор со многу палми и зеленило, бесплатен паркинг простор.

Хотелско сместување

Сместувачките капацитети  кои се во сопствен закуп на Медитеран се од типот на студија со комплетно опремена мини кујна со фрижидер и се состојат од 3 редовни легла и една софа на расклопување, наменета за деца до 12год  кој се сместуваат бесплатно, Baby cot, клима, купатило со фен, крпи за раце и тело, TV, гардеробер, телефон, ноќни ламби, тераса со масичка и столчиња со прекрасен поглед кон базенот или одлично уредената градина..  Дозволено е сместување со домашни миленичиња. Чистењето на студијата е секојдневно, менување на постелини и крпи на 3 дена.

Хотелски услуги

Појадок, шведска маса (на самопослужување) од 08:30 до 10:00 во ресторанот на хотелот. Вечера – мени (избор од 4-5 главни јадења / салата / десерт) во ресторан кој се наоѓа на сама плажа.

hotel-amon-garden-pefkohori-1

EARLY BOOKING
20% попуст за уплата до 31-ви декември 2016
15% попуст за уплата до 1-ви февруари 2017
10% попуст за уплата до 15-ти март 2017
прво дете до 12 год – БЕСПЛАТНО  |  второ дете од 6-12 год – 50% попуст  |  трет возрасен –  40% попуст 

hotel-amon-garden-pefkohoriНАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок, без превоз;
 • Хотелското сместување е од тип студио со комплетно опремена мини кујна;
 • ВB – (ноќевање со појадок) | Појадок (шведска маса) | Вечера (избор од мени) во ресторан на сама плажа, со доплата по сопствен  избор;
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • Baby cot – БЕСПЛАТНО, на барање;
 • Клима – БЕСПЛАТНА;
 • Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН во лоби барот и покрај базенот;
 • Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Удово / Гевгелија;
 • Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20m од хотелот.
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • Прво дете до 12 години – БЕСПЛАТНО;
 • Второ дете до 12 години – 50% попуст;
 • Трет возрасен – 40% попуст;
 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • Доплата за вечера: 65€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. за цел престој;
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год.
Share This