07.09-09.09.2019 / 2 Ноќевања

Понуди за Банско за 8-ми септември:

Хотел Зара 4* Банско

Хотел Каса Карина 4* Банско

Хотел Астера 4* Банско

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ ПО ЛИЦЕ:

СМЕСТУВАЊЕ+ ALL + ПРЕВОЗ ОД СКОПЈЕ

CASA KARINA 4*= 90ЕУР – ЗА УПЛАТА ДО 20.08.2019 = 85ЕУР

ZARA&SPA 4*=99ЕУР – ЗА УПЛАТА ДО 20.08.2019 = 93ЕУР

 

СМЕСТУВАЊЕ+HB + ПРЕВОЗ ОД СКОПЈЕ

ASTERA 4* =90ЕУР – ЗА УПЛАТА ДО 20.08.2019 = 85ЕУР

 

ЦЕНА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ:  -10ЕУР ПО ЛИЦЕ

 

1 Ден.07.09.2019 (Сабота)

Состанок на група на Хотел Континентал. Тргнување за Банско со попатно застанување за кафе паузи, царински формалности. Пристигнување во Банско сместување во хотел. Слободно време. Ноќевање.

2 Ден.08.09.2019 (Недела)

Слободен ден, предвиден за одмор и рекреација користење на СПА Центар. Ноќевање

3 Ден.09.09.2019 (Понеделник)

Слободно претпадне, заминување кон Македонија во попладневните часови.

Во цената е вклучено:

 •  2 Ноќевања на база АLL Inclusive(се вклучено) или HB (Полупансион)
 • Автобуски превоз на дадена релација
 • Користење на Затворен и Отворен Базен, Сауна, Парна Бања, Фитнес Центар, Џакузи.
 • Wi-FI на територија на целиот хотел Zara & Spa + Casa Karina.
 • Детско катче.
 • Туристичка Такса

Во цената НЕ Е вклучено:

 • Патничко Осигурување
 • Индивидуални трошоци

Хотел Каса Карина – Бањарки со доплата од 5лева / и депозит од 30лева кој се враќа на заминување / влечки нема

Хотел Зара – Влечки за на базен со доплата, сеф со доплата од 2еур на ден, бебешко креветче – 2еур на ден

Напомена за Хотел Зара & Спа:

 • Деца од 2-5,99 Год.БЕСПЛАТНО. (Плаќат само 25 Еур-превоз)
 • Деца од 6-11,99 год.,на дополнително легло со две полноплатежни суми -50% попуст.
 • Трето возрасно лице на дополнително легло -30% попуст.
 • Деца од 6-11,99 год.на редовно легло со едно полноплатежно лице -30% попуст.
 • Еднокреветна соба доплата 80%.

Напомена за Хотел Каса Карина:

 •  Деца од 2-5,99 Год.БЕСПЛАТНО. (Плаќат само 25 Еур-превоз)
 • Деца од 6-11,99 год.,на дополнително легло со две полноплатежни суми 69еур
 • Трето возрасно лице на дополнително легло редовна цена
 • Деца од 6-11,99 год.на редовно легло со едно полноплатежно лице -30% попуст.
 • Еднокреветна соба доплата 80%.

Организиран Автобуски Превоз

 • Куманово(Бензинска пумпа Макпетрол)
 • Скопје(Хотел Континентал)
 • Прилеп и Битола – доплата од 15еур по лице
 • За реализација на овој аранжман се потребни минимум 40 патници.
 • За овој аражман важат општите услови на ЈК Травел и СКТМ.

All Inclusive Hotel Zara & Spa и Casa Karina: 

 • Главен Ресоран: Појадок, Ручек, Ужина, Вечера
 • Асортиман на: супи, салати, сирење, сосови , топли предјадења, месо, гарнири, десерти и овошни плодови, млечни продукти и др.
 • Напитоци за време на појадок: кафе, чај, млеко, сокови од автомат и минерална вода.
 • Пијалоци за време на ручек и вечера: безалкохолни пијалоци, наливни пива и црвено/бело вино, минерална вода, чај.
 • Попладневна Ужина:
 • 16:00 – 17:00 ч. – Слатки и солени, чај, вода, сок, кафе и џус од автомат.

СПОРТ и РЕКРЕАЦИЈА:

 • Користење на внатрешен базен со џакузи,Сауна,Парна Бања,Фитнес Центар.
 • Детско катче, детска сала ,
 • Бањарки во хотел Каса Карина се со доплата од 5лева, т.е депозит на рацепција од 30лева, исто во Хотел Зара влечките се доплаќаат на лице место, а бањарките се со раздолжување на рецепција. 

УСЛУГИ, КОИ ДОПОЛНИТЕЛНО СЕ НАПЛАЌААТ:

 • Дополнителни Хотелски услуги кои не се наведени во програмата:
 • А-ла-карт ресторан, Увозни пијалоци и еспресо кафе
 • Перална, Сеф во собите, телефонски разговори.
 • Масажите се наплатуваат по ценовникот истакнат на СПА Рецепција.
Share This