НОВА ГОДИНА 2020

СОФИЈА

1 ден: 30.12.2019 год. Поаѓање за Софија од Скопје  во 06.30ч , паркингот пред хотел ВИП. Дневно  патување до Софија  со попатни паузи за одмор и  царински формалности.  Пристигнување во  Софија и разгледување на градот со локален водич:  Катедралата Александар Невски, Националниот Театар – Иван Вазов, Руската црква Св. Николај,  Црквата Св. Софија.  Сместување во хотел.  Слободно време. Ноќевање.

2 ден: 31.12.2019 год. Појадок. Посета на големите шопинг центри IKEA, RING MАLL и DECATHLON кој се наоѓа во нивна близина. Можност за прошетка низ најпозната улица во Софија – Витоша. Вечерта организиран дочек на Новата 2020 година на плоштад или факултативна посета на дискотека во Студентски град-Софија (превоз со автобус вклучен во цената на аранжманот ). Враќање во хотел. Ноќевање.

3 ден: 01.01.2020 год. Појадок. Напуштање на хотелот, слободно време за индивидуални прошетки. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Пристигнување во Скопје во доцните вечерни  часови.

ЦЕНА: 76 евра (4.700 денари)

Можност за плаќање со VISA, MASTER, MAESTRO CARD

Во цената се пресметани следните услуги:

  • Превоз со туристички минибус / автобус на дадената релација;
  • Сместување во хотел 3* во Софија на база две ноќевања со појадок;
  • Разгледување на Софија со локален водич;
  • Организација и пратител на патувањето

Во цената не се пресметани следните услуги:

  • Факултативна посета на дискотека ( 20 евра – вклучен превоз до дискотека во Студентски град, влезница, 1 пијалок, кетеринг, чаша шампањско – минимум 35 пријавени лица )
  • Туристичка такса – 120 денари ( задолжителна доплата во агенција )
  • Влезници за посети на културно историски споменици
  • Патничко осигурување (задолжително )

НАПОМЕНА: За реализација на аранжманот потребни се минимум 40 патници.За секое лице потребен е поединечен биометриски пасош со минимум на важност од 3 месеци од денот на пристигнување назад;За овој аранжман важат општите услови за патување на Т.А. ЈОЦО-ТУРС.

Share This