ПОНУДИ 8-МИ ДЕКЕМВРИ

СОКОБАЊА

СОКОБАЊА – СРБИЈА

1 ДЕН:07/12/2019 ( Сабота )

Состанок со групата на паркингот спроти хотелот “ Holidey Inn “ во 06.00 часот. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. После ручекот организирана прошетка низ центарот на Сокобања: Милошев Конак, Турско купатило….. Враќање во хотел. Вечера со музика. Ноќевање. read more…

ПРАГА-ДРЕЗДЕН-ВИЕНА

Прага – европска метропола на културата, главен град на Чешка, златен град, град на стотици кули, град на мостови… Лежи на брегот на реката В’лтава, најголемата Чешка река, која градот го дели на четири дела ( Стар Град, Нов Град, Храдчани и Мала Страна). Градот е единствен комплекс на културни споменици, галерија на сите уметнички стилови во архитектурата … Основан е во 9от век со доаѓањето на Словените во тој регион. Многу уметници го опишале овој магичен град во своите дела – Bedžih Smetana, Antonjin Dvoržak, Franc Kafka… а по неговите улици шетале и Mocart, Ajnštajn i Nikola Tesla. Во 1992 год. центарот на Прага е прогласен за светско културно наследство и е под заштита на УНЕСКО. read more…

ПАНОРАМА 4* – БАНСКО

Викенд во Банско

Хотел ПАНОРАМА 4* Пакет

  • 1 ден :07.12.2019 (Сабота)

Состанок и поаѓање на групата во раните утрински часови.Пауза вo Метро Благоевград.Пристигнување во Банско и сместување во хотел. Слободно попладне и време за индивидуални активности.Вечера Ноќевање.

  • 2 ден : 12.2019 (Недела)

Појадок.Ден за слободни активности и индивидуални прошетки.Вечера.Ноќевање

  • 3 ден : 09.12.2019 (Понеделник)

Појадок.Слободни активности и припрема за заминување. read more…

ГРАНД РОЈАЛ 4* – БАНСКО

Викенд во Банско

Хотел ГРАНД РОЈАЛ 4* Пакет

  • 1 ден :07.12.2019 (Сабота)

Состанок и поаѓање на групата во раните утрински часови.Пауза вo Метро Благоевград.Пристигнување во Банско и сместување во хотел. Слободно попладне и време за индивидуални активности.Вечера Ноќевање.

  • 2 ден : 12.2019(Недела)

Појадок.Ден за слободни активности и индивидуални прошетки.Вечера.Ноќевање

  • 3 ден : 09.12.2019 (Понеделник)

Појадок.Слободни активности и припрема за заминување. read more…

КАСА КАРИНА 4* – БАНСКО

Викенд во Банско

Хотел Каса Карина 4* Пакет

  • 1 ден :07.12.2019 (Сабота)

Состанок и поаѓање на групата во раните утрински часови.Пауза вo Метро Благоевград.Пристигнување во Банско и сместување во хотел. Слободно попладне и време за индивидуални активности.Вечера Ноќевање.

  • 2 ден : 12.2019(Недела)

Појадок.Ден за слободни активности и индивидуални прошетки.Вечера.Ноќевање

  • 3 ден : 09.12.2019 (Понеделник)

Појадок.Слободни активности и припрема за заминување. read more…

ИСТАНБУЛ

ИСТАНБУЛ

1ден / 06.12.2019 (петок) МАКЕДОНИЈА – ИСТАНБУЛ
Состанок на групата и поаѓање од градовите: Скопје  (Хотел “ВИП” – наспроти саем) во 16 часот, Велес пред Т.А.Мартин во 17 часот, Неготино собрание 18 и 20 часот.Се патува преку граничен премин Богородица. Ноќно патување со попатни паузи за одмор и царински формалности.

2ден / 07.12.2019 (сабота) ИСТАНБУЛ
Пристигнување во Истанбул во утринските часови. Можност за сместување во хотел. По кратка пауза во хотелот, со локален водич го започнуваме пешачкиот разглед со посета на: read more…

Најнови понуди

Share This