ДОЧЕК НА НОВА 2020 ГОДИНА

СОЛУН – ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА

НОВА ГОДИНА 2020

СОЛУН

СОЛУН-ПАРАЛИА-МЕТЕОРИ-ВОДЕН

НОВОГОДИШЕН ШОПИНГ

1 ден: 31.12.2019 год. Поаѓање за Солун од Скопје на паркингот кај хотелот Вип во 05.00 часот со туристички автобус. Пристигнување во Солун околу 10.00 часот, следува панорамско разгледување на градот со посета на Виа Игнација, црквата Св. Димитрија, Римскиот форум, Белата Кула… read more…

СОФИЈА – ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА

НОВА ГОДИНА 2020

СОФИЈА

1 ден: 30.12.2019 год. Поаѓање за Софија од Скопје  во 06.30ч , паркингот пред хотел ВИП. Дневно  патување до Софија  со попатни паузи за одмор и  царински формалности.  Пристигнување во  Софија и разгледување на градот со локален водич:  Катедралата Александар Невски, Националниот Театар – Иван Вазов, Руската црква Св. Николај,  Црквата Св. Софија.  Сместување во хотел.  Слободно време. Ноќевање. read more…

БУКУРЕШТ – ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА

НОВА ГОДИНА 2020

БУКУРЕШТ

СИНАЈА – БРАН – БРАШОВ – СНАГОВ

1 ден: 29.12.2019 год. Поаѓање за Букурешт од Скопје на паркингот кај хотел Вип во 15.00 часот со туристички автобус. Ноќно патување преку Софија, Русе со попатни паузи за одмор и  царински формалности.

2 ден:  30.12.2019 год. Пристигнување  во Букурешт во утринските часови, главниот град на Романија, read more…

БУДВА-ДУБРОВНИК-КОТОР – ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА

НОВА ГОДИНА 2020

БУДВА-ДУБРОВНИК-КОТОР

НОВОГОДИШЕН КОНЦЕРТ

1 ден: 30.12.2019 год. Поаѓање за Будва од Скопје на паркингот кај хотелот Вип во 23.00 часот со туристички автобус. ( Поаѓања вклучени во цената од Прилеп во 20.00 часот; Кавадарци 21.00 часот; Велес 22.00 часот ; Кочани 19.45 часот;  Штип 21.00 часот; Куманово 21.30 часот). Патот води преку Косово и Албанија по новиот автопат. Ноќно возење со попатни одмори.

2 ден: 31.12.2019 год. Пристигнување во Будва во предпладневните часови, read more…

АТИНА – ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА

НОВА ГОДИНА 2020

АТИНА

1 ден: 29.12.2019 год. Поаѓање за Грција во 19.00 часот од Скопје, паркингот пред  хотел Вип.  Патот води преку граничниот премин Богородица – Евзони. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.

2 ден:  30.12.2019 год. Пристигнување во Атина во претпладневните часови. Слободно време или факултативен панорамски разглед на градот со локален водич: плоштадите Омонија и Синтагма, Парламентот, Академијата, Библиотеката, Кралската палата, Евзоните, read more…

ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ – ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА

НОВА ГОДИНА 2020

ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ

Цените се валидни за мин.3 ноќевања во период од 28.12-01.01.2020

НП – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
ПП – ПОЛУПАНСИОН

Пакетната цена е за соба (2 лица) и вклучува:

  • Сместување во соодветниот вид на соба за 3 или 4 ноќевања на база ноќевање со појадок или полупансион
  • Празнична новогодишна вечера на 31.12 на сет мени во соодветниот ресторан
  • Бранч на 01.01.2020 од 10:00-14:00 ч.

read more…

Најнови понуди

Share This