Цена на аранжманот  115€ / 7130 ден на 4 рати
(Февруари, Март, Април, Maj)

08 март

Понуди 8-ми март. Тргнување за Сараево во вечерните часови пред Т.А.Јоцо Турс. Се патува преку граничен премин Табановце со попатни паузи.

09 март

Пристигнување во  Сараево предпладне. Сместување во хотел. Разглед на градот со локален водич. Посета на атрактивното шеталиште”Алеја на Илиџи“, Алипашина џамија, Царевата џамија, куќата на Деспиќ, Баш Чаршија, Парламент, старата православна црква на Варош, Национална Библиотека, Капи кула на плоча, Принципов мост и др. Слободно попладне за индивидуални активности, одмор и можност за користење на СПА центар во склоп на хотелот. Вечера. Ноќевање.

10 март

Појадок. Тргнување на групата за Мостар. Планирана посета на Караѓорѓева џамија, Стариот мост, Саат кулата, Отомански резиденции од XVI-XIX век, улицата Кујунџилук со занаетчиските дуќани, Коски Мехмед-Пашина Џамија… Во попладневни часови враќање кон Сараево. Слободно време за индивидуални активности. Свечена вечера со жива музика. Ноќевање.

11 март

Појадок. Прошетка низ Сараево и тргнување за дома со попатни паузи

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Превоз со високотуристички автобус
 • 2 полупансиони во хотел 4* http://www.hotel-hollywood.ba
 • Свечена вечера со жива музика
 • Користење на СПА центар ( базен, сауна и фитнес центар)
 • Гратис карти за Термална ривијера Илиџа               
 • Користење на Wi-fi
 • Разглед на Сараево со локален водич
 • Придружник за време на патувањето
 • Организација на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Патничко осигурување 1 € дневно
 • Туристичка такса 1,5 €
     За реализација на аранжманот минимум 40 патника
Share This