РЕГНУМ 5* – Банско

www.regnum.bg
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 30% попуст за резервација и уплата до 25.09.2019 | 25% попуст за резервација и уплата до 31.10.2019
18% попуст за резервација и уплата до 27.11.2019
БОНУСИ : 7=6, 14=12 за резервации од 21.11.2018 (не важи за период 27.12-01.01.2020) – валидни резервации направени после 27.11.2019
Цените се за соба за 1 ноќ. на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 27.12-01.01.2020 20.12–26.12.2019 10.01-29.02.2020 01.12-19.12.2019
Вид на сместување  02.01-09.01.2020   01.03-10.04.2020
Јуниор сјуит 2+0                         210 €                          174 €                         138 €                         115 €
Едноспален апартман – стандард 2+0                         216 €                          179 €                         143 €                         121 €
Едноспален апартман – делукс 2+2                         227 €                          189 €                         155 €                         132 €
Двоспален апартман – стандард 4+2                         395 €                          306 €                         233 €                         200 €
Прво дете од 0-9.99 год. на доп.легло  Бесплатно 
Второ дете од 0-9.99 год. на доп.легло                           29 €                             21 €                           18 €                           15 €
Доплата за возрасен на доп.легло                           54 €                             44 €                           37 €                           29 €
Доплата за апартман со поглед на планина  6€ за апартман на ден 
Доплата за апартман со балкон  10€ за апартман за целиот престој 
Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на СПА ЦЕНТАР – внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес, релакс соба, џакузи, ски гардеробер, детски кат и анимација, паркинг, интернет.
Доплата за користење на Регнум Бања Термал и организиран транспорт : возрасен – 8€, дете 3-9.99 год.- 4€
Дополнителни услови : 
▪ Доплата за  вечера : возрасен – 10€, дете -5€
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете (11-15.99 год.) – 45€, дете (6-10.99 год.) – 25€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден
winter holidays hero image