СОКОБАЊА – СРБИЈА

1 ДЕН:07/12/2019 ( Сабота )

Состанок со групата на паркингот спроти хотелот “ Holidey Inn “ во 06.00 часот. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. После ручекот организирана прошетка низ центарот на Сокобања: Милошев Конак, Турско купатило….. Враќање во хотел. Вечера со музика. Ноќевање.

2 ДЕН: 08/12/2019 ( Недела )

Појадок. После појадокот организирана прошетка со локален водич до Лептерија и Сокоград. Враќање во  вилите. Ручек. После ручекот слободно попладне за индивидуални активности. Можност за посета на СПА Центар. Ноќевање.

3 ДЕН: 09/10/2019 ( Понеделник )

Појадок. После појадокот посета на водопадот “ Рипаљка “ и излетничкото место Озрен. Слободно време за прошетка и индивидуални активности. . Поаѓање кон Македонија во попладневните часови. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

ЦЕНА: 69€

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

  • Превоз до наведената релација
  • 2 полни пансиони ( доручек, ручек, вечера ) во приватни вили – Сокобања
  • Сместување во приватни вили во Сокобања
  • Исхраната е во ресторан Сплендид – Сокобања
  • Жива музика првата вечер
  • Сите вили се наоѓаат во непосредна близина на ресторанот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Алкохолни и безалкохолни пијалоци за време на вечерата
  • Патничко – здравствено осигурување – 120 мкд.
  • Влезница за СПА Центар 5 € целодневна
Share This