29.02.202001.03.2020

1ден. 29 февруари:. Поаѓање за Софија во раните утрински часови. Пристигнување во Софија и организиран разглед на градот со локален водич, градскиот плоштад, Цумот, Парламентот, Националниот и историски музеј, црквите Ротонда, Св. Софија, Св. Недела, Руската црква, Храмот Александар Невски со дванаесетте позлатени куполи, Дворецот на културата. Сместување во хотел. Одмор и индивидуални активности. Виски барот во хотелот е идеално место за ноќни забави и дружења. Ноќевање.

2ден. 01 март:Појадок. Организирана посета за шопинг во IKEA и RING MАLL. Во попладневните часови тргнување за Куманово. Пристигнување во Куманово во доцни вечерни часови.

Цена на аранжманот  49 € / 3040 денари на 4 рати (Февруари, Март, Април, Maj)

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Превоз со високотуристички автобус
 • 1 ноќевање со појадок во хотел Festa 4*https://festahotels.com/
 • Разглед на градот со локален водич
 • Wi-fi интернет                                                                  
 • Посета на SOFIA RING MALL
 • Посета на IKEA
 • Придружник за време на патувањето
 • Организација  на патувањето 

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Патничко осигурување 1 € дневно

НАПОМЕНИ:

 • За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници.
 • Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1еур = 62мкд
 • За патувањето е потребно да поседувате валиден биометриски пасош, најмалку 3 месеци пред истек.
 • За овој аранжман важат Општите Услови на патување на СКТМ и Јоцо-ТурсМС.
 • Реализацијата на програмата е во зависност од временските услови, организаторот го задржува правото во случај на неповолни услови да ја промени програмата или да ги откаже излетите

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Ве молам внесете го Вашиот коментар!
Ве молиме внесете го Вашето име

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.