КОПАОНИК – ЗИМА 2016/2017

КОПАОНИК – ЗИМА 2016/2017

Во самото срце на викенд населбата Копаоник, на главниот пат Копаоник – Рашка сместени се MujEn апартманите. Комплексот го сочинуваат три вили Vila MujEn Lux, Vila MujEn Comfort и Vila MujEn Classis. Пред секоја вила обезбеден е паркинг простор за гостите на...
КОПАОНИК – ОТВОРАЊЕ НА СКИЈАЧКА СЕЗОНА

КОПАОНИК – ОТВОРАЊЕ НА СКИЈАЧКА СЕЗОНА

Традиционално отворање на новата ски сезона 2016/2017 на Копаоник, период од 08-11. декември 2016 година. Прв пат е одржана 2010 година, со цел на симболичен начин да се одбележи отворање на ски сезона. Секоја година привлекува се повеќе гости од целиот регион....
БОРОВЕЦ ХОТЕЛ ХИЛС – ЗИМА 2016/2017

БОРОВЕЦ ХОТЕЛ ХИЛС – ЗИМА 2016/2017

Локација : на стаза, 3 км од центарот на Боровец. Хотелот ви нуди одлични можности за одмор, спорт и бизнис патувања. Со сите свои услови и удобности, се наоѓа во повисокиот и мирен дел на ски центарот, на 2 мин. од ски стазата Јастребец, од каде што скијачите имаат...
БОРОВЕЦ ХОТЕЛ ЈАСТРЕБЕЦ – ЗИМА 2016/2017

БОРОВЕЦ ХОТЕЛ ЈАСТРЕБЕЦ – ЗИМА 2016/2017

Локација : на стаза, 3 км од центарот на Боровец. Ексклузивен хотел со уникатна локација за љубителите на спокојството и тишината. Нуди можност за незаборавни моменти. Во склоп на хотелот има 2 ресторани,     голема тераса, лоби бар, пијано бар, ноќен клуб, спа...
БОРОВЕЦ ХОТЕЛ ФЛОРА – ЗИМА 2016/2017

БОРОВЕЦ ХОТЕЛ ФЛОРА – ЗИМА 2016/2017

Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, користење на затворен базен, фитнес. Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасен – 65€, дете – 35€. Доплата за туристичка такса: 1 € по лице на ден (деца до 1.99 год. не плаќаат...
БОРОВЕЦ ВИЛИ ЈАГОДА И МАЛИНА – ЗИМА 2016/2017

БОРОВЕЦ ВИЛИ ЈАГОДА И МАЛИНА – ЗИМА 2016/2017

Локација : 2 км од Боровец. Идеално место за одмор со пријателите и семејството. Во склоп на вилите има ресторан,    маркет, паркинг, сеф на рецепција, сауна, терени за спортување. Организиран транспорт до Боровец. Вили Јагода (40 фински вили) : дневна соба со 2...