За целосни уплати најдоцна до 7 декември, сабота
15% на сезонските цени
10% на вонсезонските цени

Вонсезонски цени

Термин Ноќевања 1 и 2 лице 3 и 4 лице
31.5-7.6 7 79 35
7.6-14.6 7 109 35
14.6-21.6 7 149 35
21.6-28.6 7 169 35

Сезонски цени

Термин Ноќевања 1/3 студио  1/4 апарт. 1/5 апарт.
28.6-7.7 9 529 569 649
7.7-16.7 9 579 629 689
16.7-25.7 9 609 645 739
25.7-3.8 9 639 679 769
3.8-12.8 9 639 679 769
12.8-21.8 9 639 679 769
21.8-30.8 9 619 659 740

Вонсезонски цени

Термин Ноќевања 1 и 2 лице 3 и 4 лице
30.8-6.9 7 169 35
6.9-13.9 7 149 35
13.9-20.9 7 109 35
20.9-1.10 10 99 35

Напомени и услови:

 • Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 мкд.
 • Вонсезонските цени се дадени (објавени) по лице за 7 или 10 ноќевања со вклучен автобуски превоз. Плаќаат најмалку две лица. за патниците кои нема да го користат превозот од цената се одбива 20 евра од целосната-вкупната сума
 • Сезонските цени се дадени (објавени) за наем на цело студио или апартман за 9 ноќевања, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:
  • За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)
  • За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра)
  • Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште
 • Тргнувањето од Скопје е во 3 часот наутро (на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“) а состанок на групата е во 2:30 минути. Тргнувањето од Грција е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се прифаќа исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.
 • При резервирање на одбраниот објект, ве молиме да приложите копии од пасоши на сите патници кои ќе престојуваат во истиот.

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Ве молам внесете го Вашиот коментар!
Ве молиме внесете го Вашето име

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.