За целосна уплатадо15-ти Декември – 25% ПОПУСТ
ТРЕТО И ЧЕТВРТО ЛИЦЕ БЕСПЛАТНО

Туристичко местопо помеѓу Ставрос и Аспровалата на 80км.од Солун, со долга песочна плажа. Идеално место за мирен семеен одмор. Врасна се наоѓа во Стримонскиот залив на само 2 км. од Аспровалта. до коде што води шеталиштето покрај самата плажа. Плажата е  наградена  со европско плаво знаме Местото има неколку поголеми маркети (меѓу кој и Лидл), таверни  и ресторани.

ВИЛА АНА МАРИА I   Вилата се наоѓа на 1мин. од плажа, прв ред покрај шеталиштето. Располага со убаво уредени двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија на прв кат. Сите студија се опремени со бања, комплетна кујна, ТВ, клима уред (дополнително се наплаќа), тераса.

vrasna-vila-maria-1

ВИЛА АНА МАРИА II   Куќата е на првата линија во Врасна лепенка на куќата Вила Ана Марија 1, на само 2 мин.од море и 5 мин.од центарот. Располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија кои се комплетно опремени со кујна, тоалет, ТВ и клима (дополнително се наплаќа).

vrasna-vila-maria-2

ВИЛА ЕЛИЗАБЕТ Оддалечена 5 мин.од море и 2мин. од центарот на Врасна. Располага со четворокреветни дуплекси со 2 спални соби (со по два единечни кревети) меѓу кои има кујна комплетно опремена ,тоалет, ТВ и клима (дополнително се наплаќа).

vrasna-vila-elizabet

vrasna-post-image-1

 • Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денари (1 еур=8 мкд.)
 • Цените се дадени по лице за 7 и 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз.
 • За пакет аранжман на редовни цени од 9 ноќи со сопствен превоз се одбива 15 еур од вкупната цена по лице.
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (за лица до 65год) за пакет аранжман од 7 ноќевања, и 310 мкд (за лица до 65години) за пакет од 9 ноќевања
 • Трето и четврто лице бесплатно сместување, плаќа само превоз.
 • Цена за превоз за дете од 2-11.99 год.-25 еур / 1.545 мкд
 • Цена за превоз за возрасен 35 еур/2.163 мкд
 • Доплата за користење на клима уред 4 еур (по клима)

Рана резервација -20 % ПОПУСТ со сопствен превоз за уплата до 15 Декември

 НАПОМЕНА:

 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 по локално време, а се напуштаат во 09:00 по локално време последниот ден!
 • За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости!
 • Поаѓање од Скопје од Автобуска Станица во 06:00ч
 • Враќање последниот ден во попладневните часови!

ВАЖНА НАПОМЕНА:

 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош и бел лист (виза не е потребна); не се потребни посебни вакцини.
 • Важност на пасошот минимум 90 дена по враќањето во државата.
 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
 • За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум
 • Програмата е лекторирана од лектор Ана Бачваровска.
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Јоцо Турс и СКТМ, побарајте ги во агенцијата.

vrasna-post-image-3

ПОНУДИ 2 АВГУСТ

Контактирајте не!
Share This