СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА УПЛАТА ДО 20-ти НОЕМВРИ

Афитос е познато туристичко место,сместено на источната страна на Касандра. Заблагодарувајќи на својот автентичен амбиент, од камени куќи,со преубав поглед кон морето,со преубави плажи со кристално сино море,свеж воздух од околните планини,го прават ова место атрактивна туристичка дестинација.Ова место се наоѓа на само 86км. од Солун,помеѓу местата Неа Фокеа и Калитеа на Касандра. Самото место нуди  преубав поглед кон заливот Торонеос.

 Хотел Аристотелис

Се наоѓа во Афитос, во мирен дел, оддалечена 3 мин. од песочната плажа. Располага со убаво уредени трокреветни и четворокреветни соби,како и апартмани за мах.5 возрасни и едно дете.Хотелот располага со ресторан,централен бар,бар покрај базен,продавница и маркет,базен и бесплатен интернет.

afitos-post-image-1

ПАКЕТ 7 и 9 ноќи (БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ)

afitos-post-image-2

ПАКЕТ 7 ноќи (сопствен превоз)

afitos-post-image-3

ИНДИВИДУАЛНИ ЦЕНИ

afitos-post-image-4

ДОПЛАТИ И ПОПУСТИ

 • 1 во дете до 12.99   БЕСПЛАТНО                                                            
 • 2 ро дете до 6.99  БЕСПЛАТНО                                                                
 • 2 ро дете7-12.99  50% попуст                                                  
 • 3то, 4то и 5то возрасно лице -30% попуст                                         

TИПОВИ НА СМЕСТУВАЊЕ

 • Двокреветна стандард соба (3 стандард кревети)                       
 • Фамилијарна соба тип 1 (4 стандрад кревети)                               
 • Фамилијарна соба тип 2 ( 5 стандард кревети и еден додатен кревет)

КОНЦЕПТ  СЕ ВКЛУЧЕНО

 •  Појадок-шведска маса од 07:30-09:30.
 •  Ручек-шведска маса од 12:30-14:30.
 •  Вечера-шведска маса од 19:00-21:30.
 • Бар покрај базен од 10:00 до 23:00(по 23:00 со доплата):минерална вода,вода,кола,фанта,лимонада,филтер     кафе,ладно кафе-фрапе,пиво,чај,црно и бело вино,рицина.Наведените пијалоци се достапни и во ресторанот.
 • Лоби бар и бар на плажа не припаѓаат во услугата СЕ ВКЛУЧЕНО.

 ПЛАЖА

 •  Песочна со крупен песок ,300м од хотел.Пристап преку мост,лифт или скали.
 •  Лежалки и чадори на плажа-според расположливост
 • Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денари по курс 61.8 мкд.
 • Цените се дадени по лице за 7 и 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз.
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (до 65 години) за пакет аранжман од 7 ноќевања, и 310 мкд (до 65 години) за пакет од 9 ноќевања
 • Цена за превоз за дете до 12 год. 25 еур / 545 мкд
 • Цена за превоз за возрасен 35 еур/ 2.163 мкд

 НАПОМЕНА:

 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 по локално време, а се напуштаат до 12:00 по локално време последниот ден!
 • Поаѓање од Скопје Автобуска Станица во 05:00ч
 • Враќање последниот ден во попладневните часови!

ВАЖНА НАПОМЕНА:

 • Плаќањето е задолжително во денари.
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата) и бел лист (viza не е потребна); не се потребни посебни вакцини.
 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
 • За резервации направени со FIRST MINUTE и EARLY BOOKING целосна уплата до наведениот датум
 • Програмата е лекторирана од лектор Ана Бачваровска..
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Јоцо Турс, побарајте ги во агенцијата.
ПОНУДИ 2 АВГУСТ

Контактирајте не!
Share This