25% “FIRST MINUTE” ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.12.2016

АГИОС НИКИТАС е идеално место за патниците кои сакаат да ја запознаат традиционалната Грција. Сместено е не ридче помеѓу маслинови и борови дрва  и прекрасен поглед кон тиркизната вода на Јонското море. Местото плени со прекрасната традиционална грчка архитектура, камени улици и голем број на традиционални ресторани каде може да се вкуси најразлична вкусна храна.

Во близина на Агиос Никитас се наоѓаат некои од најубавите плажи во Европа, на југ од селото се наоѓа Milos Beach именувана по разрушена мелница, на север од селото се наоѓа Pefkoulia Beach позната и како Agios Nikitas Beach. Исто така на овој дел од островот се сместени и плажите Porto Katsiki, Egremni, Kathisma, Ligia.

ВИЛА СПИРОС е сместена во традиционалното грчко село АГИОС НИКИТАС кое се наоѓа во северо-западната  страна на острово Лефкада на 300 метри од прекрасна песочна плажа. Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија  опремени во традиционален стил што подразбира дека се со помала квардатура опремени со телевизор, клима,кујна, купатило и тераса . Некои од студијата се со поглед на море.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На Промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.
 

Период

Ноќевања Студио 2 лица Студио 3 лица Коментар
25.05 – 01.06.2017 7 ноќевања 49 Промо 59 Промо Промо цени
01.06 – 08.06.2017 7 ноќевања 59 Промо 69 Промо Промо цени
08.06 – 15.06.2017 7 ноќевања 99 Промо 109 Промо Промо цени
15.06 – 22.06.2017 7 ноќевања 139 149  
22.06 – 29.06.2017 7 ноќевања 219 229  
29.06 – 07.07.2017 8 ноќевања 269 289  
07.07 – 15.07.2017 8 ноќевања 309 319  
15.07 – 23.07.2017 8 ноќевања 369 389  
23.07 – 31.07.2017 8 ноќевања 399 419  
31.07 – 08.08.2017 8 ноќевања 399 419  
08.08 – 16.08.2017 8 ноќевања 399 419  
16.08 – 24.08.2017 8 ноќевања 399 419  
24.08 – 31.08.2017 7 ноќевања 319 329  
31.08 – 07.09.2017 7 ноќевања 239 249  
07.09 – 14.09.2017 7 ноќевања 189 199  
14.09 – 21.09.2017 7 ноќевања 99 Промо 109 Промо Промо цени
21.09 – 28.09.2017 7 ноќевања 59 Промо 69 Промо Промо цени
Цените се дадени по студио за 7 или 8 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.8 Денари. На промо цените не следува попуст. Клима уредот е вклучен во цената Во цената не е вклучен превоз.

Повратен превоз до Лефкада

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада

 • Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице0
 • Битола (Пред спортска Сала) – 40€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 45€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола –45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола –45€ по лице
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање превоз Лефкада:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола0
 • 2:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) трансфер до Битола
 • 04:00 h Битола (Пред спортска Сала)
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Поаѓање од Грција:

 • 13:30 h локално време, ( 12:30 h мак.време) Нидри
 • 13:45 h локално време, ( 12:45 h мак.време) Никиана
 • 14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Агиос Никитас
 • 15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Катизма

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)

 • Насока: Скопје-Lefkada (550 km)
 • Скопје-Битола (E75/Е65), Битола-Kozani-Ioannina (E65/E90),
 • Ioannina-Preveza (тунел)-Lefkada (E951/E55), Lefkada-Ag.Nikitas-Nidri
 • Трошоци во еден правец: (износите се променливи)
 • патарини MK (180 ден), патарини GR и тунел 5,80 €
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
ПОНУДИ 2 АВГУСТ

Контактирајте не!
Share This