Хотел “Sithonia Mare” 3* се наоѓа на 150m оддалеченост од долгата песочна плажа. Во својот мал но убаво уреден двор нуди можност за одмор и релаксација, прекрасен базен покрај кој гостите можат бесплатно да користат лежалки и чадори. Хотелските содржини вклучуваат ресторан, интернет, бар покрај базен. Вкупно има 46 соби од кои: 15 Standard и 15 Superior соби кои се наоѓаат во главната зграда и уште 16 Standard соби со “bunk beds” (кревети на спрат), кои се наоѓаат во бунгаловите. Собите кои се во сопствен закуп на МЕДИТЕРАН се од видот:

 • DBL Superior (sea/pool view) /2+1/ | двокреветна супериор соба со поглед на море/базен,
 • максимално сместување: /2 возрасни и 1 дете до 12 гoдини или 3 возрасни/
 • DBL Standard with bunk beds (garden view) /2+2/ | двокреветна стандард соба со кревети на спрат и поглед кон градината,
 • максимално сместување: /2 возрасни и 2 деца до 12 години или 3 возрасни и 1 дете до 12 години/
Сите соби се опремени со сопствена бања, клима уред, мини фрижидер, телевизор, Wi-Fi интернет, тераса со поглед на море, базен или градина.

hotel-sitonia-mare-3 hotel-sitonia-mare-2 hotel-sitonia-mare-1

EARLY BOOKING
20% попуст за уплата до 31-ви декември 2016
15% попуст за уплата до 1-ви февруари 2017
10% попуст за уплата до 15-ти март 2017
прво дете до 12 год – БЕСПЛАТНО  |  второ дете од 2-12 год – 90€ за цел престој  |  трет возрасен –  35% попуст 

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера, без превоз;
 • НB – (ноќевање со појадок и вечера) | Појадок и вечера (шведска маса);
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Лежалки и чадор покрај базен – БЕСПЛАТНО;
 • Клима и Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНИ!!
 • Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Удово / Гевгелија;
 • Автобусот ги остава/зема патниците пред хотелот.
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • Прво дете до 12 години – БЕСПЛАТНО  | Второ дете од 2-12 години – 90€ за цел престој  | Трето возрасно лице -35% попуст;
 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год.
Share This