За целосна уплата до 15-ти Декември- 20% попуст
ТРЕТО и ЧЕТВРТО лице во АПП БЕСПЛАТНО

furka-post-image-1Едно од најпривлечните места, сместено на западната страна на полуостровот Касандра во областа Халкидики. Се наоѓа на 100 км од Солун, оддалечено 5 км од Сивири и 10 км од Калитеа. Претставува идеално место за оние кои сакаат опуштено и мирно летување.
Него го карактеризираат преубави песочни плажи, опкружени со бујна медитеранска вегетација, со кристално чиста и топла вода.
Го препорачуваме за фамилијарни, незаборавни одмори.

furka-post-image-2-1

 • Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денари (1 еур =61.8 мкд.)
 • Цените се дадени по лице за 7 и 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз.
 • За пакет аранжман од 9 ноќи со сопствен превоз се одбива 15 еур од вкупната цена по лице.
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (за лица до 65 години) за пакет аранжман од 7 ноќевања, и 310 мкд (за лица до 65 години) за пакет од 9 ноќевања
 • Во мазонет се наплаќаат три полни суми, четврто и петто лице плаќаат само превоз
 • Трето и четврто лице во АПП бесплатно сместување, плаќаа само превоз
 • Цена за превоз за дете од2-11.99 год.- 25 еур / 545 мкд
 • Цена за превоз за возрасен 35 еур/ 2.163 мкд

(Рана резервација -15 % ПОПУСТ со сопствен превоз за уплата до 15 Декември)

 НАПОМЕНА:

 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 по локално време, а се напуштаат во 09:00 по локално време последниот ден!
 • За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците!
 • Поаѓање од Скопје од Автобуска Станица во 05:00ч
 • Враќање последниот ден во попладневните часови!

ВАЖНА НАПОМЕНА:

 • Плаќањето е задолжително во денари (1еур = 61.8 мкд).
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата) и бел лист (виза не е потребна); не се потребни посебни вакцини.
 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
 • За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум
 • Програмата е лекторирана од лектор Ана Бачваровска.
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Јоцо Турс, побарајте ги во агенцијата.

fourka-post-image-3

ПОНУДИ 2 АВГУСТ

Контактирајте не!
Share This