25% “FIRST MINUTE” ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.12.2016

АГИОС НИКИТАС е идеално место за патниците кои сакаат да ја запознаат традиционалната Грција. Сместено е не ридче помеѓу маслинови и борови дрва и прекрасен поглед кон тиркизната вода на Јонското море. Местото плени со прекраасната традиционална грчка архитектура, камени улици и голем број на традиционални ресторани каде може да се вкуси најразлична вкусна храна. Во близина на Агиос Никитас се наоѓаат некои од најубавите плажи во Европа, на југ од селото се наоѓа Milos Beach именувана по разрушена мелница, на север од селото се наоѓа Pefkoulia Beach позната и како Agios Nikitas Beach. Исто така на овој дел од островот се сместени и плажите Porto Katsiki, Egremni, Kathisma, Ligia.

“VILA IONIO” се наоѓа надвор од Агиос Никитас – Лефкада, на местото каде одглавниот пат се исклучува за светски познататa плажа “Kathisma” одалечена 7 минути пешачење до оваа плажа, и се препорачува да се користи возило. Оваа вила се состои од осум тро кревети просторни студија. Сите студија се опремени со клима уред, кујна, фрижидер, телевизор, бања а она што ги прави посебни е терасата и дворот на вилата кои се опкружени со зеленило во кое можете да уживате со кафе и поглед на планината. Исто така за гостите на ” Vila Ionian” е обезбеден приватен паркинг. При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На Промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација
Период Ноќевања 1/3 (студио за 3 лица) Коментар
25.05 – 01.06.2017 7 ноќевања 49 Промо Промо цени
01.06 – 08.06.2017 7 ноќевања 59 Промо Промо цени
08.06 – 15.06.2017 7 ноќевања 99 Промо Промо цени
15.06 – 22.06.2017 7 ноќевања 139  
22.06 – 29.06.2017 7 ноќевања 219  
29.06 – 07.07.2017 8 ноќевања 269  
07.07 – 15.07.2017 8 ноќевања 309  
15.07 – 23.07.2017 8 ноќевања 369  
23.07 – 31.07.2017 8 ноќевања 399  
31.07 – 08.08.2017 8 ноќевања 399  
08.08 – 16.08.2017 8 ноќевања 399  
16.08 – 24.08.2017 8 ноќевања 399  
24.08 – 31.08.2017 7 ноќевања 319  
31.08 – 07.09.2017 7 ноќевања 239  
07.09 – 14.09.2017 7 ноќевања 189  
14.09 – 21.09.2017 7 ноќевања 99 Промо Промо цени
21.09 – 28.09.2017 7 ноќевања 59 Промо Промо цени
Цените се дадени по студио за 7 или 8 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.8 Денари. На промо цените не следува попуст. Клима уредот е вклучен во цената Во цената не е вклучен превоз.

Повратен превоз до Лефкада

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада

 • Скопје(Дрводекор) – 45€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
 • Битола (Пред спортска Сала) – 40€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 45€
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола –45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола –45€ по лице
Деца од 2 до 11,99 години: попуст 10 Евра од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање превоз Лефкада:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) тансфер до Битола
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) трансфер до Битола
 • 04:00 h Битола (Пред спортска Сала)
 • 03.15h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
 • 02:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Поаѓање од Грција:

 • 13:30 h локално време, (12:30 h мак.време) Нидри
 • 13:45 h локално време, ( 12:45 h мак.време) Никиана
 • 14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Агиос Никитас
 • 15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Катизма

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)

 • Насока: Скопје-Lefkada (550 km)
 • Скопје-Битола (E75/Е65), Битола-Kozani-Ioannina (E65/E90),
 • Ioannina-Preveza (тунел)-Lefkada (E951/E55), Lefkada-Ag.Nikitas-Nidri
 • Трошоци во еден правец: (износите се променливи)
 • Патарини MK (180 ден), патарини GR и тунел 5,80 €
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Share This