-20% ПОПУСТ ЗА РЕВАРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2016
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 01.03.2017
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 01.05.2017

 Вила Данос, се наоѓа на 70м од плажа, на главната улица која води до плажа во центарот на Лептокарија. Собите располагаат со клима со доплата од 5еур на ден, мини кујна, тоалет, тв, wi-fi. Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61.8 Денари

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

leto-leptokarija-vila-danos-post-image

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Период Ноќевања 1/2 (студио за 2 лица) 1/3 (студио за 3 лица) Промо цени
20.05 – 27.05.2017 7 ноќевања 45 Промо 59 Промо Промо цени
27.05 – 03.06.2017 7 ноќевања 79 Промо 89 Промо Промо цени
03.06 – 10.06.2017 7 ноќевања 89 Промо 114 Промо Промо цени
10.06 – 17.06.2017 7 ноќевања 149 184
17.06 – 24.06.2017 7 ноќевања 159 194
24.06 – 01.07.2017 7 ноќевања 189 224
01.07 – 08.07.2017 7 ноќевања 219 244
08.07 – 15.07.2017 7 ноќевања 239 284
15.07 – 22.07.2017 7 ноќевања 269 304
22.07 – 29.07.2017 7 ноќевања 269 304
29.07 – 05.08.2017 7 ноќевања 269 304
05.08 – 12.08.2017 7 ноќевања 269 304
12.08 – 19.08.2017 7 ноќевања 269 304
19.08 – 26.08.2017 7 ноќевања 239 274
26.08 – 02.09.2017 7 ноќевања 179 204
02.09 – 09.09.2017 7 ноќевања 119 154
09.09 – 16.09.2017 7 ноќевања 79 Промо 104 Промо Промо цени
16.09 – 23.09.2017 7 ноќевања 59 Промо 74 Промо Промо цени
Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.8 Денари.
Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден
Повратен превоз до Лептокарија

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -40€ по лице
 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удово – 40€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)- 35€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
 • Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа:

 • Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола -30€
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -35€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -30€ по лице
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање превоз од Скопје за Лептокарија (секоја Сабота)

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансвер до Удово
 • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Лептокарија:

 • 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
 • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:

 • 15:00 h локално време, (14:00 h мак.време) Паралија

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • LOYALTY CARD попуст 7 %,
 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
 • попустите не може да се комбинираат,
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Важат Општите услови на СКТМ и ТА ЈОЦО ТУРС
Share This