-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.12.2017
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.03.2017
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.05.2017

Вила ВАСИЛИС – „А“ кат. – се наоѓа на 150 м. од прекрасната песочна плажа. Неодамна реновиран објект, сите студиа располагаат со две тераси (една на влезот, една од страна на спалната соба), кујните се одвоени од спалните соби. Секое студио е опремено со модерно опремена кујна, ВЦ, ТВ, клима (доплата 5€ на ден) и WI-FI (бесплатно).

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

leto-leptokarija-vila-vasilis-post-image

Координати: 40.060350 22.566312
Цените се изразени за НАЕМ НА СОБА за 7 ноќевања.
Цените се изразени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд.
Период Ноќевања 1/2 1/3 Промо цени
20.05 – 27.05.2017 7 ноќевања 45 Промо 59 Промо Промо цени
27.05 – 03.06.2017 7 ноќевања 79 Промо 89 Промо Промо цени
03.06 – 10.06.2017 7 ноќевања 89 Промо 114 Промо Промо цени
10.06 – 17.06.2017 7 ноќевања 149 184  
17.06 – 24.06.2017 7 ноќевања 159 194  
24.06 – 01.07.2017 7 ноќевања 189 224  
01.07 – 08.07.2017 7 ноќевања 219 244  
08.07 – 15.07.2017 7 ноќевања 239 284  
15.07 – 22.07.2017 7 ноќевања 269 304  
22.07 – 29.07.2017 7 ноќевања 269 304  
29.07 – 05.08.2017 7 ноќевања 269 304  
05.08 – 12.08.2017 7 ноќевања 269 304  
12.08 – 19.08.2017 7 ноќевања 239 274  
19.08 – 26.08.2017 7 ноќевања 239 274  
26.08 – 02.09.2017 7 ноќевања 179 204  
02.09 – 09.09.2017 7 ноќевања 119 154  
09.09 – 16.09.2017 7 ноќевања 79 Промо 104 Промо Промо цени
16.09 – 23.09.2017 7 ноќевања 59 Промо 79 Промо Промо цени

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
 • Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа:

 • Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 30€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -35€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€ по лице
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање превоз од Скопје за Лептокарија (секоја Сабота)

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансвер до Удово
 • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Лептокарија:

 • 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
 • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:

 • 15:00 h локално време, (14:00 h мак.време) Паралија

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • LOYALTY CARD попуст 7 %,
 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ЈОЦО ТУРС .
Тимот на ЈОЦО ТУРС Ви посакува пријатен одмор
Share This