За целосна уплата до 15-ти Декември – 25 % ПОПУСТ
ТРЕТО И ЧЕТВРТО ЛИЦЕ БЕСПЛАТНО

Неа Пантелеимон е познато летувалиште во близина на Платамона на Олимписката ривиера. Се наоѓа на 70 км. од Солун и на 3 часа возење од Скопје. Песочната плажа, кристалното чисто море, природната убавина и близината на планината Олимп, претставува прекрасна комбинација за идеален семеен одмор.

Вила Димитрис

Вилата се наоѓа на само 2 мин. од песочната плажа во Неа Пантелеимон. Располага со убаво уредени трокреветни и четворокреветни студија. Сите студија се опремени со бања, комплетна кујна, ТВ, клима уред (вклучен во цена), тераса. Вилата се наоѓа во мирниот дел, опкружена со зеленило и со двор од преку 3.000м²., како и свој сопствен паркинг.

platamona-post-image-2

Во цената е вклучено користење на клима уред

platamona-post-image-1

 • Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денари (1 еур= 61.8 мкд.)
 • Цените се дадени по лице за 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз.
 • За пакет аранжман од 9 ноќи со сопствен превоз се одбива 15 еур од вкупната цена по лице
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување 310 мкд (за лица до 65 години) за пакет од 9 ноќевања
 • Трето и четврто лице бесплатно сместување, плаќа само превоз.
 • Цена за превоз за дете од 2-11.99 год.- 25 еур / 545 мкд
 • Цена за превоз за возрасен 35 еур/2.163 мкд

Рана резервација -20 % ПОПУСТ со сопствен превоз за уплата до 15 Декември

НАПОМЕНА:

 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 по локално време, а се напуштаат во 09:00 по локално време последниот ден!
 • За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости!
 • Поаѓање од Скопје од Автобуска Станица во 06:00ч
 • Враќање последниот ден во попладневните часови!

ВАЖНА НАПОМЕНА:

 • Плаќањето е задолжително во денари.
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата) и бел лист (виза не е потребна); не се потребни посебни вакцини.
 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
 • За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум
 • Програмата е лекторирана од лектор Ана Бачваровска..
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Јоцо Турс и СКТМ, побарајте ги во агенцијата.

platamona-post-image-3

Share This