Хотел “Sarikas”, се наоѓа во централниот дел на Полихроно, односно на вториот влез (вторите семафори) во Полихроно на 100м над црквата и центарот и 300m од плажа. Одлично средениот двор со базен (до 3,5м длабочна и 5,5м должина и лежалки покрај него) и бар опкружен со многу зеленило им нуди одлична релаксација и интимност на гостите.

Хотелот располага со 1/2 студија (2 одделни легла) на приземје со поглед кон бар/базен, 1/3 студија (брачен+единиечно легло) и дуплекс апартмани (2+2 со две одделни спални со по 2 единечни легла и 3+2 со две одделни спални со по 2 единечни легла + едно легло во кујната).

Секое студио / апартман е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + фрижидер..), тоалет, туш, балкон (масичка со столчиња) со поглед на море од едната и поглед на базен од другата страна, телевизор, гардеробер, клима – БЕСПЛАТНА. Обезбеден простор за багаж на денот на пристигнување/заминување како и туш кабини. Патниците кои патуваат со организиран превоз, автобусот ги остава/зема пред хотелот.

polihrono-vila-sarikas

EARLY BOOKING
20% попуст за уплата до 31-ви декември 2016
15% попуст за уплата до 1-ви февруари 2017
10% попуст за уплата до 15-ти март 2017

polihrono-vila-sarikas-2

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
 • Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
 • Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
 • Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
 • Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот;
 • Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот.
 • Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Удово / Гевгелија;
 • Автобусот ги остава/зема патниците пред хотелот.
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.
Клима – БЕСПЛАТНА

polihrono-vila-sarikas-3

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • Доплата за Wi-Fi интернет – 0,5€ од ден, односно 3,5€ за цел престој;
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год.
Share This