Хотелот се наоѓа на само 100 метри од GOLDEN BEACH во Скала Потамиа опкружен со борова шума. Студиата се 1/3 и 1/4 располагаат со комплетно опремена кујна, бања, ТВ и клима уред чие користење е вклучено во цената. Трокреветните студиа имаат 3 стандардни лега а четирикреветните имаат 4 стандардни легла. Сите студиа имаат големи тераси и се свртени кон море. Хотел Алое како и неколку други вили на барање на задоволните гости е дел од нашата понуда неколку години. Проверете и сами.

ОБЈЕКТОТ Е РЕНОВИРАН (МАРТ 2015). На располагање на гостите има и базен како и можност за доплата за полупансион на лице место.

tasos-skala-potamia-hotel-apartman-aloe-post-image1

Период Бр. Ноќевања 1/3 студио 1/4  студио
26.05-02.06.17 7* 105 115
02.06-09.06.17 7* 135 145
09.06-16.06.17 7* 155 165
16.06-23.06.17 7* 180 195
23.06-02.07.17 9 445 465
02.07-11.07.17 9 495 515
11.07-20.07.17 9 535 565
20.07-29.07.17 9 535 565
29.07-07.08.17 9 535 565
07.08-16.08.17 9 535 565
16.08-25.08.17 9 505 525
25.08-01.09.17 7* 195 205
01.09-08.09.17 7* 175 185
08.09-15.09.17 7* 165 175
15.09-22.09.17 7* 135 145
22.09-29.09.17 7* 105 115

Напомена:

 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколку користи)
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 9 ноќевања без вклучен превоз
 • Цените за пакет аранжманите се однесуваат по лице (7 ноќевања со вклучен превоз), за минимум 2 лица
  во апартман (трето и четврто лице во апартман БЕСПЛАТНО – плаќаат само превоз 50 евра возрасен и 35 евра дете 2-12 години)
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
 • Во секое од апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во апартманот
 • Постелнината во студијата се менува еднаш за време на престојот
 • Сместување во студијата/апартманите е по 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е до 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

 • возрасни: 50 €
 • деца од 2 до 12 години: 35 €
 • деца до 2  години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)
ПИВО ФЕСТ ПРИЛЕП

Контактирајте не!
Share This