Вилата се наоѓа во Скала Сотира на 170 метри од плажа. Во состав на вилата има и базен чие користење е бесплатно за гостите од вилата. Сите соби располагаат со комплетно опремена кујна, купатило, ТВ и клима уред. Доплата за користење на клима уред во студиата е 4€, во апартманите 5€ на ден.

Двокреветните студиа се со брачен кревет, комплетно опремена кујна и бања, 1/3 студија имаат еден брачен кревет, едно стандардно легло, комплетно опремена кујна и бања, 1/4 апартманите се на две нивоа, на долниот спрат има комплетно опремена кујна со трпезарија и клима уред, една одвоена спална соба со брачен кревет и бања, а на горниот спрат има два одвоедни стандардни кревети и клима уред. Сите соби располагаат со големи тераси, дел од нив се свртени кон море а дел кон градина. Вилата има идеална локација мирен одмор. Природата во околината и базенот Ви нудат дополнително уживање.

skala-sotira-post-image

Период Бр. на ноќевања 1/2 студио 1/3 студио 1/4 апп
26.05-02.06.17 7* 80 90 115
02.06-09.06.17 7* 100 110 135
09.06-16.06.17 7* 115 120 150
16.06-23.06.17 7* 130 135 165
23.06-02.07.17 9 320 330 430
02.07-11.07.17 9 390 410 515
11.07-20.07.17 9 430 450 555
20.07-29.07.17 9 430 450 555
29.07-07.08.17 9 430 450 555
07.08-16.08.17 9 430 450 555
16.08-25.08.17 9 420 440 525
25.08-01.09.17 7* 135 150 195
01.09-08.09.17 7* 130 140 160
08.09-15.09.17 7* 120 135 145
15.09-22.09.17 7* 110 120 130
22.09-29.09.17 7* 90 95 100

 Напомена:

 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО – плаќа само превоз доколку користи)
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман/студио за 9 ноќевања без вклучен превоз
 • Цените за пакет аранжманите се однесуваат по лице (7 ноќевања со вклучен превоз), за минимум 2 лица
  во апартман (трето и четврто лице во апартман БЕСПЛАТНО – плаќаат само превоз 50 евра возрасен и 35 евра дете 2-12 години)
 • За хигиената во студијата/апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
 • Во секое од студијата/апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
 • Доплата за користење на клима уред: 5€ за студио; 8€ за цел апартман – на ден (2 клима уреди)
 • Постелнината во апартманите/студијата се менува еднаш за време на престојот
 • Сместување во студијата/апартманите е во 14 часот по локално време а напуштање на студијата/апартманите е во 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:
  • возрасни: 50 €
  • деца од 2 до 12 години: 35 €
Согласно законот и правилата во Р. Грција, базенот во вилата има работно време кое гостите треба да го почитуваат.
Забрането е консумирање на пијалоци на базен доколку не се купени од барот на вилата
Share This