ТАСОС – ЗЕЛЕНИОТ ДИЈАМАНТ

Тасос е најсеверниот остров во Егејскиот архипелаг, кој поради својата раскошна убавина и бујна вегетација популарно е наречен „зелениот дијамант“. Убавината на Тасос е во кристално чистото море, многубројните скриени заливи, плажи и археолошки наоѓалишта. Ова зелено острово прекриено со шума ќе ве воодушеви со своите природни убавини, смарагдно зеленото море и гостопримловоста на локалното население.

Вила „ALBATROS“ – Лименас

Вилата Албатрос е една од најубавите вили во главниот град на Тасос – Лименас. Се наоѓа во мирниот дел на градот на 800 метри од центарот и на две минути до модерно уредената плажа пред вилата. Располага со луксузни трокреветни студиа со три стандардни кревети и комплетно опремени кујни. Студиата кои се наоѓаат на приземје имаат сопствено дворче со тревна површина, а тие што се на првиот кат имаат комфорни тераси со делумен или директен поглед на море. Сите студиа се реновирани за 2014 год. и имаат сопствено купатило, ТВ-LCD, клима уреди. Вилата има можност и за бесплатно користење на интернет. На 200 метри од вилата се наоѓа плажата Тарсанас која е исто така уредена и има повеќе содржини.

leto-tasos-vila-albatros-post-image

Период Број на ноќевање 1/3 студио 1/4 апп со една спална
26.05-02.06.17 7* 130 140
02.06-09.06.17 7* 155 175
09.06-16.06.17 7* 180 200
16.06-23.06.17 7* 190 220
23.06-02.07.17 9 445 475
02.07-11.07.17 9 515 590
11.07-20.07.17 9 565 630
20.07-29.07.17 9 565 630
29.07-07.08.17 9 565 630
07.08-16.08.17 9 565 630
16.08-25.08.17 9 515 590
25.08-01.09.17 7* 190 210
01.09-08.09.17 7* 175 190
08.09-15.09.17 7* 155 165
15.09-22.09.17 7* 115 135
22.09-29.09.17 7* 110 130

Напомена:

 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколку користи)
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман/студио за 9 ноќевања без вклучен превоз
 • Цените за пакет аранжманите се однесуваат по лице (7 ноќевања со вклучен превоз), за минимум 2 лица
  во апартман (трето и четврто лице во апартман БЕСПЛАТНО – плаќаат само превоз 50 евра за возрасен и 35 евра за дете 2-12 години)
 • Во цената на аранжманите не е вклучено користењето на клима уредот (се доплаќа 5 евра на ден по студио/апп)
 • За хигиената во студијата/апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
 • Во секое од студијата/апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
 • Постелнината во апартманите/студијата се менува еднаш за време на престојот
 • Сместување во студијата/апартманите е по 14 часот по локално време а напуштање на студијата/апартманите е до 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со *се намалува за 20€.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:
  • возрасни: 50 €
  • деца од 2 до 12 години: 35 €
  • деца до 2  години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)
ПОНУДИ 2 АВГУСТ

Контактирајте не!
Share This