3* хотел “Calypso” е лоциран на главниот влез во Ханиоти, односно на 50m од плоштадот, опкружен до многуте барови, ресторани, продавници и на околу 150m од плажа. Хотел “Calypso” е декориран со традиционална грчка архитектура што го прави најдобар и најкаракеристичен хотел во Ханиоти. Со својот уникатен стил и удобности, Хотел “Calypso” Ви нуди чувство на приватност и релаксација.

Хотелски соджини: располага со 77 хотелски соби, од кои 60 Standard и 17 Superior или вкупно 170 легла. Собите се наоѓаат на високо приземје, први и втори кат, базен со две нивоа на длабочина, со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во кој се служи појадокот, рецепција со лоби бар, Wi-Fi интернет (на рецепција)… 
Хотелско сместување: Standard собите се состојат од 2 редовни легла, а додека Superior собите имаат 3 редовни легла. Секоја од собите е опремена со мини фрижидер, клима, купатило со фен, крпи за раце и тело, TV, гардеробер, телефон, тераса со масичка и столчиња со поглед кон шеталиште, базен или море… Медитеран, располага со сопствен закуп на двокреветни соби.
Хотелски услуги: Појадок, (шведска маса), во ресторанот на хотелот. Чистењето на собите е секојдневно, менување на постелнина и крпи на 3 дена.

Максимално сместување: 2 возрасни и 2 деца (1-во дете до 12 год. / 2-ро дете до 6 год.) или 3 возрасни лица.     

EARLY BOOKING

5% попуст за уплата до 01.04.2018

“Calypso” 3*
Ханиоти
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
26 02 09 16 23 30 07 14 21 28 04 11 18 25 01 08 15 22  
бр. ноќи  7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB  
Цена по лице (BB) 90 125 155 175 205 235 255 280 280 280 280 280 245 185 150 125 90 70  
Дете од 6-12 години 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75  
Трето возрасно лице 105 105 105 105 105 105 105 105 105 105 105 105 105 105 105 105 105 10  

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок, без превоз;
 • ВB (ноќевање со појадок) | Појадок (шведска маса);
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Baby cot – БЕСПЛАТНО, на барање;
 • Трокреветните соби се на барање;
 • Клима – БЕСПЛАТНА;
 • Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕНво лоби барот и покрај базенот;
 • Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Удово / Гевгелија;
 • Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од хотелот.
 • Можност за престој на денови и термини по сопствен избор!! (инфорации во агенција).
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • Дете до 6 години – БЕСПЛАТНО;
 • Дете од 6-12 години на дополнително легло – 75€ за цел престој, независно од терминот на сместување;
 • Трето возрасно лице на редовно легло во трокреветна соба – 105€ за цел престој, независно од терминот на сместување;
 • Доплата за туристичка такса – околу 1.00€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год.
Автобуски превоз ХАНИОТИ, според термини од табелата Патни информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје – Ханиоти (340km)
 Куманово:  (бензинска Макпетрол – автопат)   04:15h   Скопје – Солун – Неа Модања – Калитеа – Ханиоти

 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патaрини во Македонија (180ден)
 Патарини во Грција (1.80€)

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)  05:00h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта)  05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија)   05:45h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол)   06:15h
 Струмица:  (бензинска, Макпетрол – кружен тек) 06:00h
 Удово:  (бензинска, Макпетрол)  06:45h
 Г.П. Богородица:  (бензинска, Oкта / Богородица)  07:30h
 Поаѓање од Ханиоти:   15:10 по МК време / 16:10 по ГР време (на главниот булевар)

 

ПОНУДИ 2 АВГУСТ

Контактирајте не!
Share This