Хотел “GOLDEN BEACH” – Метаморфозис

Хотелот “Golden beach” е лоциран на 20 метри од плажа во Метаморфозис. Хотелот располага со 45 соби, 1/2+1 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажа и море. Хотелот се наоѓа во област со борова шума и централниот парк и претставува одлична комбинација за релаксирање и одмор. Во склоп на хотелот има и базен кој е бесплатен за користење за гостите. Хотелот има сопствени лежалки на плажа кој се со доплата 5€ на ден (2 лежалки и чадор). Ви посакуваме пријатен престој.

 EARLY BOOKING

 5% попуст за уплата до 01.04.2018

 прво дете до 14 год – БЕСПЛАТНО | второ дете до 6 год – БЕСПЛАТНО | трет возрасен – 50% попуст  

“Golden Beach”
Meтаморфозис
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ  АВГУСТ     СЕПТЕМВРИ 
19 26 02 09 16 23 30 07 14 21 28 04 11 18 25 01 08 15 22
Бр. ноќи  7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 5AI
цена по лице (AI) 170 200 240 300 330 350 380 420 470 470 470 470 470 430 380 330 250 170 100

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи (AI light), без превоз;
 • All Inclusive Light програмата вклучува: 
       – појадок – шведска маса од 08 до 10 часот, 
       – ручек – избор од две главни јадења, гарнир и неколку видови салата од 13 до 15 часот,
  – вечера –
   шведска маса, 4 главни јадења, гарнир и салати.. од 19 до 21 часот,

       – локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 12:00-17:30 часот и од 19:00-21:00 часот.
       – секој петок навечер бесплатни коктели, секој ден бесплатен сладолед од 15 до 16 часот.
 • КЛИМА и Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО;
 • Организиран превоз од Штип; Куманово; Скопје; Велес; Неготино; Страмица; Удово; Гевгелија;
 • Цените се израени во еур за уплата во денарска против вредност 1€ = 62 мкд.
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • Прво дете до 14 год со 2 возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО;
 • Прво дете од 14 до 16 год 2 возрасни на редовно легло70% попуст;
 • Второ дете до 6 год со 2 возрасни лица – БЕСПЛАТНО;
 • Трето возрасно лице на редовно легло  50% попуст;
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца  до 12год. Деца до 2год – бесплатно (без седиште).
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Доплата за патничко осигурување 150 мкд / за лица над 65 год – 300 мкд.
Автобуски превоз МЕТАМОРФОЗИС, според термини од табелата Патни информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје – Метаморфозис (335km)
 Куманово:  (бензинска Макпетрол – автопат)   04:15h   Скопје – Солун – Неа Модања – Геракини
 Метаморфозис   Автопат (Е75) Трошоци во еден правец:
 Патерини во Македонија (180ден)
 Патарини во Грција (1.80€)
 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)  05:00h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта)  05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија)   05:45h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол)   06:15h
 Струмица:  (бензинска, Макпетрол – кружен тек)  06:00h
 Удово:  (бензинска, Макпетрол)  06:45h
 Г.П. Богородица:  (бензинска, Oкта / Богородица)  07:30h
 Поаѓање од Метаморфозис:  15:30 по МК време / 16:30 по ГР време (пред хотелот)
ПОНУДИ 2 АВГУСТ

Контактирајте не!
Share This