10 % ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.04.2018

Хотелски соджини

Лето 2018 Торони: Хотелскиот комплекс “Blue Sea” 3* се наоѓа на сама плажа и е еден од нај бараните сместувачки капацитети во Торони. Се состои од два блока а помеѓу нив се наоѓа голем базен, џакузи и детски базен, бар и лежалки покрај базенот, голем уреден парк со лизгалки и играчки за деца, ресторан, таверна и минимаркет. Сите соби се свртени кон базенот и странично кон море и плажа. Хотелот располага со соптсвен паркинг-бесплатен за гостите. Студиата кои се во закуп на Медитеран се наоѓаат во дополнителната зграда на приземје (еден брачен и еден единечен кревет), опремени со: кујна, тоалет, тв, минибар, тераса со поглед кон дворот на хотелскиот комплекс, клима-бесплатна како и Wi Fi интернет во целиот хотел.

Хотелски услуги

Појадок и вечера, (шведска маса), во ресторанот на хотелот. Чистењето на собите е еднаш неделно.
Максимално сместување: 2 возрасни и 2 деца (1-во дете до 12 год. / 2-ро дете до 6 год.) или 3 возрасни лица.

“Blue Sea” 3*
Торони
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
26 02 09 16 23 30 07 14 21 28 04 11 18 25 01 08 15
бр. ноќи  7HB 7HB 7HB 7HB 7HB 7HB 7HB 7HB 7HB 7HB 7HB 7HB 7HB 7HB 7HB 7HB 7HB
Цена по лице (HB) 150 185 225 255 285 315 345 375 375 375 375 355 335 295 245 185 150

Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера, без превоз.

НАПОМЕНА

 • HB (ноќевање со појадок и вечера) | Појадок и вечера (шведска маса);
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Клима – БЕСПЛАТНА;
 • Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН;
 • Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Удово / Гевгелија;
 • Автобусот ги остава/зема патниците пред хотелот.
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • 2 деца до 6 години – БЕСПЛАТНО;
 • Дете од 6-12 години – 50% попуст;
 • Трето возрасно лице – 30% попуст;
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • Доплата за патничко осигурување.
Автобуски превоз ТОРОНИ, според термини од табелата Патни информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје – Торони (380km)
 Куманово:  (бензинска Макпетрол – автопат) 04:15h  Скопје – Солун – Неа Модања – Торони

 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патaрини во Македонија (180ден)
 Патарини во Грција (1.80€)

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 05:00h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта) 05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија)  05:45h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол)  06:15h
 Струмица:  (бензинска, Макпетрол – кружен тек) 06:00h
 Удово:  (бензинска, Макпетрол) 06:45h
 Г.П. Богородица:  (бензинска, Oкта / Богородица) 07:30h
 Поаѓање од Торони:   14:00 по МК време / 15:00 по ГР време (пред хотелот)
Share This