28.02.2020-01.03.2020

(2 ноќевања+2 полни пансиони +свечена вечера+превоз)

1ден. 28 февруар: Тргнување за Луковска бања во раните утринските часови пред Т.А.Јоцо Турс. Се патува преку граничен премин Табановце со попатни паузи. Пристигнување во Луковска бања напладне. Сместување во хотел. Ручек. Можност за уживање и користење на внатрешен и надворешен базен со лековита вода, џакузи. Вечера. Ноќевање.

2ден. 29 февруар: Појадок. По појадокот организиран раглед на природните убавини. Враќање во хотелот. Ручек. Време за уживање и користење на внатрешен и надворешен базен со лековита вода, џакузи. Свечена вечера со жива музика. Ноќевање.

3ден. 01 март: Појадок. Напуштање на хотелот. Тргнување за дома со попатни паузи. Пристигнување во Куманово.

Цена на аранжманот  125 € / 7750  денари на 4 рати (Февруари, Март, Април, Мај)

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Превоз со високотуристички автобус
 • 2 полни пансиони ( појадок, ручек и вечера – класично послужување )
 • Организиран раглед со локален водич
 • Свечена вечера со жива музика – без пијалок
 • Користење на  џакузи када, внатрешен и надворешен базен со лековита вода, солена соба, сауна, парно купатило, тропски дожд
 • Туристичка такса
 • Wi-fi интернет
 • Придружник за време на патувањето
 • Организација  на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Патничко осигурување 1 € дневно

НАПОМЕНИ:

 • За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници.
 • Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1еур = 62мкд
 • За патувањето е потребно да поседувате валиден биометриски пасош или лична карта, најмалку 3 месеци пред истек.
 • За овој аранжман важат Општите Услови на патување на СКТМ и Јоцо-ТурсМС.

Реализацијата на програмата е во зависност од временските услови, организаторот го задржува правото во случај на неповолни услови да ја промени програмата или да ги откаже излетите.

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Ве молам внесете го Вашиот коментар!
Ве молиме внесете го Вашето име

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.