На само 100m од плажа и 200m од центар е лоциран 3* хотел Ammon Garden

Хотелски соджини

Хотел Амон Гарден: 27 хотелски студиа на приземје, први и втори кат, базен со 2 нивоа на длабочина од 1,10м и 2,20м со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на појалоци, ресторан во кој се служи појадокот, рецепција со лоби, Wi-Fi интернет, прекрасно уреден двор со многу палми и зеленило, бесплатен паркинг простор.

Хотелско сместување

Сместувачките капацитети  кои се во сопствен закуп на Медитеран се од типот на студија со комплетно опремена мини кујна со фрижидер и се состојат од 3 редовни легла и една софа на расклопување, наменета за деца до 12год  кој се сместуваат бесплатно, Baby cot, клима, купатило со фен, крпи за раце и тело, TV, гардеробер, телефон, ноќни ламби, тераса со масичка и столчиња со прекрасен поглед кон базенот или одлично уредената градина..  Дозволено е сместување со домашни миленичиња. Чистењето на студијата е секојдневно, менување на постелини и крпи на 3 дена.

Хотелски услуги

Појадок, шведска маса (на самопослужување) од 08:30 до 10:00 во ресторанот на хотелот. Вечера – мени (избор од 4-5 главни јадења / салата / десерт) во ресторан кој се наоѓа на сама плажа.

EARLY BOOKING

 5% попуст за уплата до 01.04.2018

прво дете до 12 год – БЕСПЛАТНО  |  второ дете од 6-12 год – 50% попуст  |  трет возрасен –  40% попуст 

 

“Ammon Garden” 3*
Пефкохори

термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
19  26 02 09 16 23 30 08 15 22 29 05 12 19 26 02 09 16 23
бр. ноќи  7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB
Цена по лице  (BB) 70 90 125 155 180 205 235 255 280 280 280 280 280 245 185 150 125 90 70
Вечера /возрасни/ 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70 70
Вечера /деца до 12год/ 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок, без превоз;
 • Хотелското сместување е од тип студио со комплетно опремена мини кујна;
 • ВB – (ноќевање со појадок) | Појадок (шведска маса) | Вечера (избор од мени) во ресторан на сама плажа, со доплата по сопствен  избор;
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • Baby cot – БЕСПЛАТНО, на барање;
 • Клима – БЕСПЛАТНА;
 • Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН во лоби барот и покрај базенот;
 • Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Удово / Гевгелија;
 • Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20m од хотелот.
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • Прво дете до 12 години – БЕСПЛАТНО;
 • Второ дете до 12 години – 50% попуст;
 • Трет возрасен – 40% попуст;
 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • Доплата за вечера: 65€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. за цел престој;
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • Доплата за патничко осигурување
Автобуски превоз ПЕФКОХОРИ, според термини од табелата  Патни Информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје – Пефкохори (345km)
 Куманово  (бензинска Макпетрол – автопат)    04:15h   Скопје – Солун -Неа Модања – Калитеа – Полихроно –  Ханиоти – Пефкохори
 
 Автопат (Е75) Трошоци во еден правец:
 Патaрини во Македонија (180ден)
 Патарини во Грција (1.80€)
 Скопје:  (паркинг пред WIP хотел наспроти саем)  05:00h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта)  05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија)   05:45h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол)   06:15h
 Струмица:  (бензинска, Макпетрол – кружен тек) 06:00h
 Удово:  (бензинска, Макпетрол)  06:45h
 Г.П. Богородица   (бензинска, Oкта / Богородица)  07:30h
 Поаѓање од Пефкохори:  15:00 по МК време / 16:00 по ГР време (на 20m од хотелот)
Share This