Цена на аранжманот  99 € / 6140  денари на 4 рати
(Февруари, Март, Април и Мај)

08 март

Состанок на групата пред Т.А.Јоцо Турс во 17:30 часот, тргнување за Истанбул во 18:00 часот. Патување преку граничен премин  Богородица со попатни паузи и царински формалности.

09 март

Пристигнување  во  Истанбул претпладне, панорамски  разглед  на градот  со  локален водич  и посета на : Сина Џамија, Топ Капи Сарај, Аја Софија  и  Хиподром. Сместување во хотел,   вечерта е планирана за посета на ресторан со ориентална музика (факултативно).  Ноќевање.

10 март

Појадок. По појадокот факултативна посета на Долма Бахче Сарај, последната резиденција  на отоманскиот султан и факултативно крстарење по Босфор. Посета на највисоката зграда во Европа Sappire Seyir Terasi (236м) која на највисокиот кат нуди неверојатна гледка на Истанбул под агол од 360° како и можност за гледање со 4D симулација, посета на најзначајните знаменитости како: Аја Софија, Топ Kaпи, Девојачката Кула, Глата Кула…  Слободно попладне за шопинг во познатата Капали Чаршија. Ноќевање.

11 март

Појадок. Планирана посета на шопинг центар. Тргнување за дома попладне со попатни паузи.

 12 март

Пристигнување во Куманово

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Превоз со високо туристички автобус
 • Сместување во хотел со 3* или 4* на база 2 ноќевања со појадок
 • Организиран разглед на Истанбул  со локален  водич
 • Организација и  стручно   водство
Валидни  биометриски  пасоши  120 дена  од денот  на враќање
ПРИЈАВУВАЊЕ  И  УПЛАТА  НА  ФАКУЛТАТИВИТЕ  ПРИ  РЕЗЕРВАЦИЈА  НА  АРАЖМАНОТ

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Вечера во ресторан( факултативно) -30 евра
 • Вечера на брод со неограничено пиење( факултативно)-40 евра
 • Крстарење по  Босфор ( факултативно) -15 евра
 • Влезница за Аја Софија(факултативно) -15евра
 • Долма Бахче Сарај (факултативно) – 25 евра (превоз + влезница + водич)
 • Топ Капи (факултативно) – 15 евра
 • Посета на Sappire Seyire Terasi so 4D proekcija -20 евра
 • Аквариум “sea life” – 20 евра
 • Патничко осигурување 1 евро од ден.
За реализација на аранжманот е потребно минимум 40 патника
ПИВО ФЕСТ ПРИЛЕП

Контактирајте не!
Share This