06.03.2020-08.03.2020

(2 ноќевања+2 полни пансиони +свечена вечера+превоз)

1ден. 06 март: Тргнување за Пролом бања во раните утринските часови пред Т.А.Јоцо Турс. Се патува преку граничен премин Табановце со попатни паузи. Пристигнување во Пролом бања напладне. Сместување во хотел. Ручек. Можност за уживање и користење на внатрешен со лековита Пролом вода. Вечера. Ноќевање.

2ден. 07 март:Појадок. По појадокот организиран раглед на природните убавини. Враќање во хотелот. Ручек. Време за уживање и користење на релакс центар со лековита Пролом вода. Свечена вечера со жива музика. Ноќевање.

3ден. 08 март: Појадок. Напуштање на хотелот. Тргнување за дома со попатни паузи. Пристигнување во Куманово.

Цена на аранжманот  125 € / 7750  денари на 4 рати (Февруари, Март, Април, Maj)

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Превоз со високотуристички автобус
 • Сместување во хотел Радан, секоја соба ТВ, со лековита Пролом вода, баде мантил и фен за коса
 • 2 полни пансиони ( појадок, ручек и вечера )
 • Организиран раглед со локален водич
 • Свечена вечера со жива музика – без пијалок
 • Користење на сауна, џакузи со лековита Пролом вода, топли купке, солена соба, парно купатило, затворен и отворен базен со панорамски поглед, теретана, фитнес сала, сала за рекреацију- биљард, столни тенис, пикадо
 • Излет споменик на природата Ѓавола Варош, влезница и водич (доколку дозволуваат  временски услови)
 • Излет до црква Лазарица во Пролом Бања со локален водич (2,5км)
 • Туристичка такса
 • Wi-fi интернет
 • Придружник за време на патувањето
 • Организација  на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Патничко осигурување 1 € дневно

 НАПОМЕНИ:

 • За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници.
 • Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1еур = 62мкд
 • За патувањето е потребно да поседувате валиден биометриски пасош или лична карта, најмалку 3 месеци пред истек.
 • За овој аранжман важат Општите Услови на патување на СКТМ и Јоцо-ТурсМС.
 • Реализацијата на програмата е во зависност од временските услови, организаторот го задржува правото во случај на неповолни услови да ја промени програмата или да ги откаже излетите.

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Ве молам внесете го Вашиот коментар!
Ве молиме внесете го Вашето име

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.