За целосни уплати најдоцна до 7 декември, сабота
20% на сезонските цени
15% на вонсезонските цени
Термин на тргнување од Скопје Број на ноќевања Цена по лице во 1/2 студио Доплата за 3 и 4 лице во студио Доплата за 3 и 4 лице во апартман Доплата за 3 и 4 лице во дуплекс апп.
1 јуни 10 159 79 89 99
11 јуни 9 179 89 99 109
20 јуни 9 199 99 109 119
29 јуни 9 229 105 115 125
8 јули 9 279 109 119 135
17 јули 9 319 125 135 155
26 јули 9 319 155 175 195
4 август 9 319 155 175 195
13 август 9 319 155 175 195
22 август 9 259 115 125 145
31 август 9 199 99 109 119
9 септември 9 159 89 99 109
18 септем. 12 139 79 89 99

Напомени и услови:

 • Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари. Истите се по лице за пакет аранжман од 9, 10 или 12 ноќевања со вклучен автобуски превоз на релација Скопје – Волос (пристаниште) -Скопје, карта за траект Волос – Скијатос – Волос и трансфер до куќите
 • Трето и четврто лице доплаќаат во студио/апартман или дуплекс апартман според ценовникот  во табелата
 •  Дете од 2-6 год,бесплатно сместување, плаќа само превоз 4.030мкд. (65 евра), деца од 6-12 години добиваат 15% попуст на цените од табелата за 3то и 4то лице 
 • За аранжман со сопствен превоз се одбива 2.790мкд. (45 евра) за возрасни или деца
 • Термините во табелите се денови на тргнување од Скопје во 23.00 часот, состанок на групата во 22.30 часот (на паркингот спроти хотел “ Холидеј Ин”), аранжманот започнува следниот ден
 • Во случај на промена на времето на тргнување на траектот од Волос  до Скијатос и обратно, агенција го задржува правото на промена на програмата
 • Автобуски превоз без аранжман по лице
  • Возрасни 6.820мкд. (110 евра)
  • Деца до 12 години 4.030мкд. (65 евра)
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.