Почетна 8-ми Март Сараево, 8-ми Март

Сараево, 8-ми Март

0
729

05.03.2020 -08.03.2020

1ден. 05.03.20: Тргнување за Сараево во вечерните часови пред Т.А.Јоцо Турс. Се патува преку граничен премин Табановце со попатни паузи.

2ден. 06.03.20: Пристигнување во Сараево предпладне. Сместување во хотел. Разглед на градот со локален водич. Посета на атрактивното шеталиште”Алеја на Илиџи“, Алипашина џамија, Царевата џамија, куќата на Деспиќ, Баш Чаршија, Парламент, старата православна црква на Варош, Национална Библиотека, Капи кула на плоча, Принципов мост и др. Слободно попладне за индивидуални активности, одмор и можност за користење на СПА центар во склоп на хотелот. Вечера. Ноќевање.                                          

3ден. 07.03.20: Појадок. Тргнување на групата за Мостар (факултативно). Планирана посета на Караѓорѓева џамија, Стариот мост, Саат кулата, Отомански резиденции од XVI-XIX век, улицата Кујунџилук со занаетчиските дуќани, Коски Мехмед-Пашина Џамија… Во попладневни часови враќање кон Сараево. Слободно време за индивидуални активности. Свечена вечера со жива музика. Ноќевање.4ден. 08.03.20:Појадок. Тргнување кон Куманово со попатни паузи и планирана посета на филмски град на Емир Костурица – Дрвен Град во Меќавник. Пристигнување во Куманово.

Цена на аранжманот  115€ / 7130 ден на 4 рати (Февруари, Март, Април, Maj)

Во цената на аранжманот е вклучено:                                                                        

 • Превоз со високотуристички автобус                                            
 • 2 полупансиони  во хотел 4* http://www.hotel-hollywood.ba
 • Свечена вечера со жива музика – без пијалок
 • Користење на СПА центар ( базен, сауна и фитнес центар)  
 • Гратис карти за Термална ривијера Илиџа                          
 • Користење на Wi-fi
 • Разглед на Сараево со локален водич
 • Придружник за време на патувањето
 • Организација  на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Патничко осигурување 1 € дневно
 • Разглед на Мостар 10 €
 • Влезница за Дрвен Град 2 € по лице
 • Туристичка такса 1,5 € по лице од ден

 НАПОМЕНИ:

 • За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници.
 • Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1еур = 62мкд
 • За патувањето е потребно да поседувате валиден биометриски пасош или лична карта, најмалку 3 месеци пред истек.
 • За овој аранжман важат Општите Услови на патување на СКТМ и Јоцо-ТурсМС.

БЕЗ КОМЕНТАР

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Ве молам внесете го Вашиот коментар!
Ве молиме внесете го Вашето име

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.