Почетна 8-ми Март Сокобања, 8-ми Март

Сокобања, 8-ми Март

0
397

28.02.2020-01.03.2020

               (2 ноќевања+2 полни пансиони +свечена вечера+превоз)

1ден. 28 февруари: Тргнување за Сокобања во утринските часови пред Т.А.Јоцо Турс. Се патува преку граничен премин Табановце со попатни паузи. Пристигнување во Сокобања напладне. Традиционален коктел за добредојде. Сместување во хотел. Ручек. Прошетка низ поширокиот центар на Сокобања ( Милошевиот Конак, Турско купатило… ). Вечера. Ноќевање.

2ден. 29 февруари:Појадок. По појадокот пешачки излет до Лептерија и Сокоград. Коктел на Лептерија (варено вино, топла ракија, домашен чај, домашни сокови). Враќање во хотелот. Ручек. Време за слободни активности. Свечена вечера со жива музика. Ноќевање.

3ден. 01 март: Појадок. Напуштање на хотелот. Тргнување за дома со попатни паузи. Пристигнување во Куманово.

Цена на аранжманот  89 € / 5520  денари на 4 рати (Февруари, Март, Април, Maj)

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Превоз со високотуристички автобус
 • Традиционален коктел за добредојде
 • 2 полни пансиони ( појадок, ручек и вечера )
 • Свечена вечера со жива музика со НЕОГРАНИЧЕН ПИЈАЛОК ( ладно предјадење, зелник со кисело млеко, 2 парчиња скара, сезонска салата, домашна погача, баклава )
 • Посета на Лептерија и Сокоград
 • Прошетки на Лептерија
 • Wi-fi интернет, кабелска ТВ
 • Користење на Wellness центар (џакузи базен)
 • Туристичка такса
 • Придружник за време на патувањето
 • Организација  на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Патничко осигурување 1 € дневно

НАПОМЕНИ:

 • За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници.
 • Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1еур = 62мкд
 • За патувањето е потребно да поседувате валиден биометриски пасош или лична карта, најмалку 3 месеци пред истек.
 • За овој аранжман важат Општите Услови на патување на СКТМ и Јоцо-ТурсМС.

БЕЗ КОМЕНТАР

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Ве молам внесете го Вашиот коментар!
Ве молиме внесете го Вашето име

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.