За целосни уплати најдоцна до 7 декември, сабота
25% на сезонските цени
20% на вонсезонските цени

Вонсезонски цени

Термин Ноќевања 1 и 2 лице 3 и 4 лице
24.5-31.5 7 59 35
31.5-7.6 7 79 35
7.6-14.6 7 119 35
14.6-21.6 7 139 35
21.6-28.6 7 159 35

Сезонски цени

Термин Ноќевања 1/3 апартман 1/4 апартман 1/4 дупл. апарт.
28.6-7.7 9 355 395 435
7.7-16.7 9 395 435 465
16.7-25.7 9 425 475 505
25.7-3.8 9 485 505 545
3.8-12.8 9 485 505 545
12.8-21.8 9 485 505 545
21.8-30.8 9 395 435 505

Вонсезонски цени

Термин Ноќевања 1 и 2 лице 3 и 4 лице
30.8-6.9 7 159 35
6.9-13.9 7 139 35
13.9-20.9 7 99 35
20.9-1.10 10 79 35

Напомени и услови:

 • Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 мкд.
 • Вонсезонските цени се дадени (објавени) по лице за 7 или 10 ноќевања со вклучен автобуски превоз. Плаќаат најмалку две лица. за патниците кои нема да го користат превозот од цената се одбива 20 евра од целосната-вкупната сума
 • Сезонските цени се дадени (објавени) за наем на цело студио или апартман за 9 ноќевања, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:
  • За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)
  • За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра)
  • Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште
 • Тргнувањето од Скопје е во 3 часот наутро (на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“) а состанок на групата е во 2:30 минути. Тргнувањето од Грција е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се прифаќа исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.
 • При резервирање на одбраниот објект, ве молиме да приложите копии од пасоши на сите патници кои ќе престојуваат во истиот.