За целосни уплати најдоцна до 7 декември, сабота
20% на сезонските цени
15% на вонсезонските цени

Вонсезонски цени

Термин Ноќевања 1 и 2 лице 3 и 4 лице
31.5-7.6 7 79 35
7.6-14.6 7 109 35
14.6-21.6 7 149 35
21.6-28.6 7 169 35
Термин Ноќевања 1/3 апарт. 1/4 студио 1/4 апарт.
28.6-7.7 9 419 459 529
7.7-16.7 9 489 519 569
16.7-25.7 9 519 549 629
25.7-3.8 9 559 589 659
3.8-12.8 9 559 589 659
12.8-21.8 9 559 589 659
21.8-30.8 9 529 559 639
Термин Ноќевања 1 и 2 лице 3 и 4 лице
30.8-6.9 7 169 35
6.9-13.9 7 149 35
13.9-20.9 7 109 35
20.9-1.10 10 99 35

             Напомени и услови:

 • Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 мкд.
 • Вонсезонските цени се дадени (објавени) по лице за 7 или 10 ноќевања со вклучен автобуски превоз. Плаќаат најмалку две лица. за патниците кои нема да го користат превозот од цената се одбива 20 евра од целосната-вкупната сума
 • Сезонските цени се дадени (објавени) за наем на цело студио или апартман за 9 ноќевања, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:
  • За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)
  • За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра)
  • Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште
 • Тргнувањето од Скопје е во 3 часот наутро (на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“) а состанок на групата е во 2:30 минути. Тргнувањето од Грција е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се прифаќа исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.
 • При резервирање на одбраниот објект, ве молиме да приложите копии од пасоши на сите патници кои ќе престојуваат во истиот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот.

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Ве молам внесете го Вашиот коментар!
Ве молиме внесете го Вашето име

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.