Цена: 7,380.00 денари
Прв ден

13.04

СКОПЈЕ – ВЕНЕЦИЈА

Поаѓање за Венеција во 12.30 часот на паркингот на Holiday Inn. Патување преку Србија со попатни паузи и царински формалности. Ноќно возење.

Втор ден

14.03

ВЕНЕЦИЈА

Посета на еден од попатните шопинг центри. Пристигнување во Венеција и разглед на градот: Плоштадот и црквата св. Марко, Мостот на воздишките, Дуждевата палата, мостот Риалто, каналот Гранде… Продолжување кон Лидо ди Јесоло. Сместување во хотел. Слободно време за индивидуални активности и прошетки. Ноќевање.

Трет ден

15.03

ВЕНЕЦИЈА-ФИРЕНЦА

Појадок. Можност за факултативен излет до Фиренца – центарот на Ренесансата:  Катедралата Санта Марија дел Фиоре, стариот пешачки мост, галеријата Уфицио, плоштадот Сињорија, Црквата Санта Кроче, Базиликата Сан Лоренцо… Слободно време за индивидуални прошетки.  Враќање во Лидо во вечерните часови. Ноќевање.

Четврт ден

16.03

ВЕНЕЦИЈА – ВЕРОНА – СКОПЈЕ

Појадок. Напуштање на хотел и факултативно заминување кон Верона: прошетка низ плоштадите Бра, Ербе и Данте, Арената, куќата на Јулија, Минхенската фонтана, гробот на Јулија… Слободно време за прошетка по пешачката улица Мазини и можност за шопинг. Ви препорачуваме да пробате добра Италијанска пица на плоштадот Бра. Ноќно возење преку Словенија, Хрватска, Србија…

Петти ден

17.03

СКОПЈЕ

Пристигнување во Скопје во пладневните часови .

veligden-venecija

Аранжманот вклучува:

  • автобуски превоз на наведената релација
  • 2 НП (ноќевање со појадок)во хотел 3* во Лидо ди Јесоло
  • лиценциран пратител и организација на аранжманот

Аранжманот не вклучува:

  • карта за брод Венеција 15 евра
  • факултативна посета на Фиренца 40 еур(факултативата се организира со минимум 25 патници)
  • факултативна Верона 10 евра
  • патничко осигурување.
  • туристичка такса за хотелите во Италија 2-3 евра (се плаќа на рецепција)
За реализација на овој аранжман потребен е минимум од 40 патници
За овој аранжман важат Општите Услови за Патување на Т.А. Јоцо Турс – Куманово
Share This